×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
4. decembris, 2014
Drukāt

Igaunijas eksperts: Krievija vēlas sašķelt Rietumus (6)

foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avîze foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avîze

Krievija vēlas sašķelt Rietumvalstis un nepieļaut vienotas nostājas izveidošanos Eiropas Savienībā (ES), Latvijas pirmsprezidentūras konferencē “Virzot savienību uz priekšu: iesaistīšanās, izaugsme, ilgtspēja”, sacīja Igaunijas Ārpolitikas institūta direktors Andress Kazekamps (Andres Kasekamp).

Runājot par sankciju, kuras ir piemērotas pret Krieviju, efektivitāti, Igaunijas Ārpolitikas direktors norādīja, ka tās tiek koordinētas ne tikai ES valstu starpā, bet arī ar Austrāliju, ASV un citām Rietumvalstīm. Tāpēc Krievija vēlas sašķelt rietumus, nostādot, piemēram, Eiropu pret Ziemeļameriku.

“Krievijas stratēģijā ir jauns elements – vēlme runāt pa tiešo ar ES valstu galvaspilsētām, nevis ar Briseli. Tāpat Krievija cenšas graut ES no iekšpuses. To labi demonstrēja Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu rezultāti, kuros lielu atbalstu guva Eiropas galēji labējās kustības,” sacīja Kazekamps.

Viņš skaidroja, ka labējās kustības atbalsta tos uzskatus, kurus pauž Krievijas prezidents Vladimirs Putins. “Tās ir vērtības, kuras it kā vēršas pret “deģenerētajiem un dekadentajiem rietumiem”, bet patiesībā ir izaicinājums rietumu pamatvērtībām,” skaidroja Igaunijas ārpolitikas eksperts.

Ir ļoti iespējams, ka šādas kustības iegūst vietas Eiropas valdībās un tādējādi var izdarīt spiedienu uz to politikām – likt atteikties no sankcijām, paužot argumentus, ka tās ir sliktas attiecībām ar Maskavu un, ka patiesībā Eiropas valstīm tiek nodarīts lielāks ļaunums nekā Krievijai. “Baltijas reģionā parasti uzskata, ka sankcijas ir nepietiekamas, lai risinātu Ukrainas konfliktu. Citviet Eiropā valstis ir vairāk norūpējušās par savu ekonomiku,” akcentēja Kazekamps.

Kopumā pret Krieviju noteiktās sankcijas ir bijušas efektīvas, lai atturētu to no tālākas savas ietekmes izplatīšanas. Tomēr pastāv bažas, ka Putins nolems sankciju periodu vienkārši nogaidīt. “Viņš var izturēt ilgāk nekā Krievijas iedzīvotāji,” atzina Igaunijas Ārpolitikas institūta direktors. Tādējādi Latvijas prezidentūrai ES Padomē būs jāveicina ES vienotība.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka konferences “Virzot savienību uz priekšu: iesaistīšanās, izaugsme, ilgtspēja” galvenās tēmas ir ES institucionālie un ekonomiskie izaicinājumi, ES loma pasaulē, ieskaitot drošību, tirdzniecību un attīstības sadarbību, ES attiecības ar Austrumu partnerības un Centrālāzijas valstīm, vienotais digitālais tirgus, kā arī enerģētika.

Pasākumā vairāk nekā 40 ekspertu un politikas veidotāju no Latvijas un vēl 26 ES dalībvalstīm un kandidātvalstīm meklē atbildes uz jautājumiem, kādi ir galvenie ES izaicinājumi, ar ko būs jāstrādā gaidāmajai Latvijas prezidentūrai ES Padomē, kādas ir valsts prioritātes un kā tā vēlas tās īstenot.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Kopumā sankcijas patiešām bijušas efektīvas- ASV apmierinātas, Eiropa klusē un Krievija nav pat pamanījusi .

  2. bet rietumi nevelas saskelt Krieviju ?Balti un pukaini?

  3. nepiekrist tūdaliņu” pareizajam viedoklim” automātiski nozimē propogandu kremļa labā, nozombetibu…. kā jau nacistiem sākumā ebreji traucēja, tad visi citādi domājošie. ādolfa mazbērni atdzimuši tepat latvijā un sevi par patriotiem nez kāpec dēvē. nacisms pa gabalu redzams:)

  4. @ 🙂 … tapat, zaude autoritati tie, ka tu, jo parspiletie vai nesakarigie metafori izlietoti saviem debiliem argumentiem atklaj, kas esi, un ko jus velat te panakt ar savu meligo propagandu Kremla labad … !!!

  5. tagad visā kas notiek pasaulē kremli vainos. sastridesies kautkur meksikā vīrs ar sievu- putins vainīgs. kultivejot ienaidnieka tēlu tomer mazliet mēra sajūtu vajag, jo citādi iegūsti preteju efektu-tev vispār vairs netic

Draugiem Facebook Twitter Google+