Kultūra
Kultūrpolitika

Igaunijas Filharmonijas kamerkori vadīs Kaspars Putniņš 16


Diriģents Kaspars Putniņš.
Diriģents Kaspars Putniņš.
Foto: LETA

Ar koncertiem Igaunijas pilsētās Vanemuisē, Pērnavā un Tallinā septembrī savu pirmo sezonu Igaunijas Filharmonijas kamerkora mākslinieciskā vadītāja amatā sāks diriģents Kaspars Putniņš, portālam LA.lv pavēstīja diriģenta pārstāve Ilze Tormane.

Putniņš stāsta, ka uz Igaunijas Filharmonijas kamerkori ilgus gadus raudzījies kā uz paraugu, pēc kā savā karjerā tiekties. “Uzaicinājumu strādāt Tallinā es uztveru kā lielu godu un izaicinājumu,” saka mākslinieks.

Vienlaikus diriģents norāda, ka turpinās sadarboties ar Latvijas Radio kori, jo “šis ir koris, ar kuru es jūtos “mājās”, ar kuru esmu izaudzis un absolūti vienots”.

Putniņš turpinās darbu Latvijas Radio korī, ar kuru šoruden un arī nākamajā sezonā iestudēs vairākas jaunas programmas. Plānots, ka oktobrī viņš diriģēs arī Eiropas jauniešu kamerkori Latvijas Radio kora un organizācijas “TENSO” rīkotajā vadošu Eiropas koru nedēļā.

Igaunijas Filharmonijas kamerkori 1981. gadā dibināja igauņu diriģents Tenu Kaljuste. Kori pēc viņa ir vadījuši arī pasaulē zināmi diriģenti Pols Hiljers un Daniels Reiss.

Tormane stāsta, ka Latvijas Radio korim ir ilggadēja sadarbība gan ar Kaljusti, gan Igaunijas Filharmonijas kamerkori, kuru veikums šogad tika apbalvots ar “Grammy” balvu. Kaspars Putniņš cer, ka abi kori sadarbosies arī turpmāk.

LA.lv