×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
5. jūnijs, 2012
Drukāt

Igaunijas finanšu ministrs: Eiro ir arī Latvijas nākotne

ligi_jurgens

Eiro ir arī Latvijas nākotne, uzskata Igaunijas finanšu ministrs Jirgens Ligi, kurš šodien Rīgā notiekošajā konferencē par Baltijas valstu tautsaimniecību atveseļošanās pieredzi mudināja mūsu valsti strādāt un virzīties uz priekšu eiro ieviešanā.

Sabiedrībai nav iemesla būt pesimistiskai, ir jāstrādā un jāvirzās uz priekšu vienotās Eiropas valūtas ieviešanai, teica Igaunija finanšu ministrs, paužot domu, ka Finanšu ministrijai ir “labāk nomirt”, nekā pateikt, ka nespējam sasniegt mērķi.

Ligi būtu interesanti uzzināt, vai Latvijas vēstures grāmatās rakstīs par to, ka Igaunija tika izmantota kā paraugs, lai pārliecinātu Latviju, ka ir jāpievienojas eirozonai.

Stāstot par Igaunijas pieredzi eiro ieviešanā, kaimiņvalsts finanšu ministrs atzīmēja, ka eiro bija dabiska izvēle un loģisks iznākums pēc valstī veiktās konsolidācijas un strukturālajām pārmaiņām. “Sapratām, ka pievienošanās eirozonai ir nenovēršam, tāpēc 2008.gadā vērsām visus pūliņus, lai pievienotos eirozonai,” teica Ligi.

Viņaprāt, pievienošanās eiro lika Igaunijas iedzīvotājiem saprast un no jauna atgādināja, ka Igaunija ir daļa no Eiropas.

Runājot par pašreizējām problēmām eirozonā, Igaunijas finanšu ministrs pauda viedokli, ka lielākā problēma valstīs ir izprast, ka valsts tēriņi nav tautsaimniecības vienīgais virzītājspēks un ka valsts nevar visu laiku aizņemties. Var stimulēt tautsaimniecību, ja ir pārpalikums, bet, ja ir deficīts, tad situācija ir sliktāka, teica Ligi un piebilda, ka Eiropā pēdējos gados tēriņi bijuši pārmērīgi lieli, nav veiktas reformas, nav veidoti ietaupījumi, tāpēc izcēlusies krīze.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+