×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
28. augusts, 2012
Drukāt

Igaunijas gāzes kompānija atvainojas par Aušvicas koncentrācijas nometnes attēlu reklāmā

Igaunijas gāzes uzņēmums “GasTerm Eesti” atvainojies par Aušvicas koncentrācijas nometnes attēla izmantošanu reklāmā, kas nesen tika ievietota kompānijas mājaslapā.

Reklāma, kurā redzami koncentrācijas nometnes vārti ar uzrakstu “Arbeit macht frei” (“Darbs dara brīvu”), kompānijas mājaslapā tika ievietota 23. augustā ar saukli: “Gāzes apkure – elastīga, ērta un efektīva.” Pēc saņemtajām sūdzībām nedēļas nogalē reklāma no mājaslapas tika izņemta. Tagad tajā lasāma atvainošanās. “Mēs patiesi atvainojamies, ja mūsu agrāk publicētā fotogrāfija kādu ir apvainojusi,” paziņojusi kompānija. “Mēs vēlējāmies paskaidrot, ka gāze CH4, [ko kompānija izmanto], nav toksiska un var tikt izmantota ēku apkurināšanai, pat tādu, ar tik skumju vēsturi,” portālam “DzD.ee” norādīja “GasTerm” direktors Svens Linross.

Vairākās nacistu izveidotajās nāves nometnēs, tostarp Aušvicā, cilvēku noindēšanai gāzes kamerās tika izmantota smacējošā gāze “Zyklon B” (“Ciklons B”). Laika posmā no 1940. līdz 1945. gadam Aušvicas-Birkenavas nāves nometnē tika nogalināts aptuveni 1,1 miljons cilvēku, tostarp miljons Eiropas ebreju.

Linross uzsvēra, ka kompānijas mērķis nav bijusi etniskā naida kurināšana. “Hitlers nogalināja sevi, jo saņēma gāzes rēķinu, daudzi cilvēki smejas par to, bet es ne. Es apmeklēja Aušvicu ar šausmām. Man žēl upuru un viņu ģimeņu,” atzīmēja Linross.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+