×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
21. februāris, 2018
Drukāt

Igaunijas izlūkdienests analizē Putina plānus (6)

Foto - REUTERS/LETAFoto - REUTERS/LETA

Tilts pār Narvas upi, kas šķir Igauniju no Krievijas.

Igaunijas izlūkdienests publicējis gadskārtējo ziņojumu, kas pamatā veltīts Krievijas politikas analīzei un augstu novērtēts ekspertu aprindās.

Jaunāko paaudzi kaitina Putina sistēmas korumpētība

Igaunijas izlūkdienests ir viens no retajiem Rietumu pasaules izlūkdienestiem, kurā strādā Krievijas lietu izcili analītiķi un valodas un kultūras pārzinātāji, kuri spēj sniegt dziļu ieskatu lielās un bīstamās kaimiņvalsts politikā, atzīmē izdevums “Bloomberg”. Igaunijas izlūkdienesta trešajā gadskārtējā ziņojumā plašāk izvērsta pirmajos divos skartā tēma par Kremļa arvien izteiktākajiem mēģinājumiem izmantot propagandu un kiberuzbrukumus, lai novērstu uzmanību no Krievijas vājuma parastā bruņojuma jomā. Ziņojumā nopietni apšaubīta prezidenta Vladimira Putina spēja reformēt valsts ekonomiku, jo viņš ir spiests saglabāt korumpēto sistēmu, kas ir viņa varas pamatā.

Igaunijas izlūkdienesta analītiķi atšķirībā no daudziem citiem Krievijas vērotājiem nenoraksta jaunāko paaudzi, ko arvien vairāk kaitina Putina sistēmas korumpētība, ko simbolizē augstu amatpersonu izšķērdīgais dzīvesveids. Ziņojumā atzīmēts, ka Kremļa propagandas monopola darbiniekiem ir arvien grūtāk kontrolēt vēstījumu interneta laikmetā. Krievijas milzīgajā teritorijā ienākumi ir sadalīti ļoti nevienmērīgi, vairojot sociālo spriedzi un atbalstu opozīcijai.

Analizējot Krievijas tā dēvēto prezidenta vēlēšanu kampaņu, ziņojuma veidotāji bez ierunām atmet vienu no Putina viltus oponentēm Kseniju Sobčaku, kura nesen centās popularizēt sevi, uzrunājot auditoriju vairākās Vašingtonas domnīcās. “Vairākums krievu uzskata viņu par nepiemērotu kandidāti prezidenta amatam. Sobčakas paustā valdības kritika ir pilnīgi droša no Kremļa viedokļa, un viņas politiskā dienas kārtība ir lielisks materiāls publiskām debatēm,” teikts ziņojumā.

Krievija vaino Rietumu sankcijas par ekonomikas mazspēju

Igaunijas izlūkdienesta analītiķu ieskatā, Krievijas ekonomiskā sistēma ir pārāk atkarīga no lielajām valsts firmām, iedzīvotāju vairākumam slīgstot apātijā. “Pilsoņi neuzskata, ka pārmaiņas nāktu viņiem par labu, tāpēc nav motivēti aktīvai rīcībai, bet šie divi noteikumi ir nepieciešami ekonomisko reformu veikšanai,” teikts ziņojumā. Šo tēzi apstiprina Kārnegi fonda pētījums, kas liecina, ka vairākums Krievijas iedzīvotāju negrib tālejošas izmaiņas, daudziem uzskatot Putinu par iespējamo reformētāju.

Igaunijas izlūkdienesta vērtējumā, Rietumu ekonomiskās sankcijas šogad svītros aptuveni vienu procentu no Krievijas iekšzemes kopprodukta, taču sankcijas dod Putinam politisku aizsegu saimnieciskajām neveiksmēm.

“Ar šo stāstu Krievijas amatpersonas cenšas aizsegties no kritikas par ekonomiskās politikas neveik­smēm, vainojot sankcijas par ekonomikas mazspēju,” teikts ziņojumā.

Vērtējot Krievijas rīcību Ukrainas konfliktā, Igaunijas izlūkdienesta analītiķi uzskata, ka jebkurš, pat šķietami daudzsološs Krievijas priekšlikums, piemēram, par miera uzturēšanas spēku izvietošanu Ukrainas austrumos, ir vērsts vienīgi uz konflikta padziļināšanu. “Krievija acīmredzot uzskata to (Ukrainas konfliktu) par ilgtermiņa perspektīvu, cerot, ka izdosies novirzīt atbildību uz starptautiskajām organizācijām, lai mazinātu Krievijas saistību un vairotu pašpasludināto formējumu – Doņeckas un Luhanskas tautas republiku – statusu, kas grauj Ukrainas teritoriālo vienotību. Igaunijas izlūkdienesta ziņojumā ir analizēta arī situācija Baltkrievijā, kur Krievija cenšas vairot savu ietekmi un militāro klātbūtni.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Šenderovičs : Krievija ir valsts ar perversi piepumpētiem militārajiem muskuļiem bet ar olas lieluma galviņu.
  (Turpretīm, lumpenim “Ontūnam” (Onufrijam) galvā sūdi.)

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem ( t.sk. – privāti ) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 3. Pilnīgs fufels, pat ne ”fake news”’

 4. pretiga valsts un vinas lumpeni iedzivotaji

Draugiem Facebook Twitter Google+