×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
10. janvāris, 2014
Drukāt

Igaunijas magnētiņi visai ģimenei


Igaunija

“Brauksim uz Tartu meitai parādīt AHHA centru,” atbildēja draugu ģimene, kad vaicāju par tuvākās nedēļas nogales plāniem. Ieteicu, lai pēc zinātnes centra pārsteigumiem jeb saldā ēdiena prātam palutina arī ķermeni turpat “Auras” ūdens atrakciju centrā,  un tādā gadījumā, jau pērkot ieejas biļeti AHHA, lai painteresējas par komplekso piedāvājumu un atlaidēm ūdens atrakciju parkā.

Arvien vilinošāka


Igaunijas tūrisma padome priecājas, ka Latvijas ceļotāju interese par kaimiņiem ir stabili augoša jau četrus gadus pēc kārtas. Tipiskais Latvijas tūrists ir tāds, kurš pārlaiž vienu vai divas naktis viesu namos vai hoteļos, taču palielinās arī to skaits, kuri nopērk ceļazīmi uz veselības kūrēm un pavada ūdensdziedinātavās ilgāku laiku un ļoti labprāt izmanto SPA pakalpojumus arī veselu nedēļu.

Igaunijas tūrisma padomes direktors Tarmo Mutso stāsta, ka pagājušā gada desmit mēnešos vien Igaunijas naktsmītnes uzņēmušas 88 802 Latvijas tūristus: “Viesu skaits, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir pieaudzis par četriem procentiem. Lielākā daļa Latvijas tūristu brauc pie mums ar savu mašīnu, populārākās vietas ir Tallina, Sāmsala, Tartu un Pērnava.” Par būtiskākajiem ieganstiem, kas latviešus mudina izraudzīties brīvdienu maršrutus kaimiņzemē, T. Mutso uzskata šos: Igaunija ir viegli apceļojama tāpēc, ka no viena objekta līdz nākamajam ir īsas distances; valsts ir tūristiem droša; ir skaista daba, īpaši salās; ir interesantas vietas un aktivitātes. Lai arī Igaunija tepat kaimiņos, tomēr atšķirības ar Latviju ir, un arī tās dara šo ceļa mērķi saistošu.

Tā kā šogad Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta, bet Tallinai šis gods bija 2011. gadā, pajautāju Mutso kungam, kādu iespaidu šīs norises atstājušas uz Igaunijas tūrisma industriju. Viņš stāsta, ka toreiz pilsētas izraudzītā tēma bija liedaga stāsti, akcentējot leģendas un iedvesmu, ko jūra sniegusi neskaitāmām igauņu paaudzēm. Tēma deva iespēju pilsētai parādīt tās radošo garu pārējai pasaulei. Toreiz tika atvērti daudzi jauni tūrisma objekti, restorāni un kafejnīcas, un lielākā daļa no tiem veiksmīgi darbojas joprojām.

Tūrisma padomes direktors uzsver, ka viņa nozares izaugsme Igaunijas ekonomikā ir bijusi viena no ievērojamākajām, un tūristu skaits pēdējo četru gadu laikā arvien aug: “Mums ir patīkami atzīt, ka Igaunija kļūst aizvien pievilcīgāka tūristiem un Latvija ir viens no mūsu prioritārajiem tirgiem.”

Jūra joprojām ir iedvesmas avots kā ceļotājiem, tā tūrismā nodarbinātajiem. Pērnavas pilsētā tūrisma menedžeres uzsver, ka viens no jaunākajiem mudinājumiem ir izbaudīt romantisko piekrasti. Bet bērnu priekam vasarā Pērnavā atklās populārās animācijas filmu varones suņu meitenes Lottes atrakciju parku. Un tikai Pērnavā vasarā ir iespējams iepazīt kādu retu dzīvnieku – ūdens Elefantu.

Taču visu par daudzveidīgo Igaunijas piedāvājumu varēs uzzināt februārī Ķīpsalā izstādē “Balttour’14”.

Plāno ceļojumu pats!


Ļoti izsmeļošu informāciju var atrast arī internetā. Jāuzklikšķina www.visitestonia.com, kur viena no piedāvātajām valodām ir arī latviešu, un ģimenes ceļojuma plānošana var sākties. T. Mutso uzsver, ka šobrīd “Visitestonia” ir “Facebook” konti 11 valodās un izveidota moderna aplikācija mobilajiem telefoniem.

Ikvienam ceļotājam, kurš lido no Tallinas Lenarta Meri lidostas, ir iespēja apmeklēt īpaši iekārtotu teritoriju, kas nosaukta par 5. izeju (Gate Nr 5) un kuras mērķis ir iepazīstināt ar ceļošanas iespējām Igaunijā, modernajām IT iespējām un starptautiskajiem notikumiem. Ja ceļojat kopā ar bērnu, viņam pievilcīga šķitīs liela Lottes spēļu māja, bet, ja esat viens, varat palasīt grāmatas lidostas bibliotēkā, latviski gan nav, bet angliski ir liels klāsts.

“Katru dienu aptuveni 5000 cilvēku pavada vairāk nekā stundu lidostā, un 5. izeja nodrošina ļoti labu papildu iespēju ko uzzināt par Igauniju,” stāsta T. Mutso. “5. izejas atvēršana ir vēl viens solis, lai padarītu Tallinas lidostu par mājīgāko lidostu pasaulē. Lidostā jau ir bibliotēka un mākslas galerija un būs vēl citi jaunumi.”

Pēc veselības un mundruma 


Igauņi 2013. gadā centās īpaši akcentēt veselības tūrismu un aicināt uz daudzajām SPA dziedinātavām, kur izmanto ārstnieciskās dūņas, jūras ūdens baseinus un daudzus citus dabas resursus.

“Igaunija ir pilna ar pozitīviem pārsteigumiem un fascinējošām pieredzēm, kurās dalīties ar pārējiem un atklāt sevi no jauna. Daudziem galvenā motivācija ir uzlabot veselību un izskatīties labāk,” saka T. Mutso. Hm, kā to saprast – “atklāt pašam sevi no jauna”? Bet padomājot saprotu, ka tieši šāda pieredze ir manai radiniecei Aijai. “Par nedēļu, lai badotos, tu esi gatava tērēt 380 eiro?” vasarā skeptiski jautāju, kad uzzināju par viņas ieceri kopā ar kolēģi doties uz SPA Tartu tuvumā, kur akcents ir veselīga organisma attīrīšana mediķa uzraudzībā.

Aija atgriezās no SPA, zaudējusi piecus kilogramus liekā svara. Viņa vērtē, ka šī SPA nedēļa bija domāšanas sakārtošana, jaunu paradumu nostiprināšana. Domāt par ēdiena trūkumu nebija laika – baseins, masāžas, nūjošana… Nākamā mēneša laikā viņa notievēja vēl par trim kilogramiem, un tagad no rītiem mostas nevis nogurusi, bet moža, dzīves spara pilna. Veikalos atkal ir prieks nopirkt jaunas kleitas. Tāpēc ir pārliecināta, ka naudu iztērējusi lietderīgi un gatava atkal krāt, lai reizi gadā dotos uz “Loodus bio SPA”.

Bet ģimenēm es ieteiktu aizbraukt uz “Grand Rose Hotel”, kur var peldēt baseinā un vienlaikus uz milzu ekrāna skatīties videofilmas par dabas norisēm, vai uz “Thalasso SPA”, kur diena sākas ar rītarosmi pie jūras, bet pēc brokastīm var doties uz ārstniecisko dūņu procedūru. Tāpat var doties uz Georga Otsa vārdā nosaukto viesnīcu, kur piedāvā dažādus SPA pakalpojumus, to skaitā, masāžu ģimenes pārim vai masāžu ar kadiķskuju skrubi. Iespēju uzlabot veselību un iegūt savu pieredzi netrūkst!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+