×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. oktobris, 2012
Drukāt

Igaunijas mediķi pārtrauc streiku

Igaunijas Ārstu arodbiedrība un Veselības aprūpes darbinieku arodbiedrība ceturtdienas vakarā noslēdza sākotnējo vienošanos ar Igaunijas Slimnīcu savienību un piektdien mediķu streiks tiek pārtraukts, ziņo nacionālā raidsabiedrība ERR.

 

“Streiks ir beidzies,” apstiprināja Ārstu arodbiedrības prezidents Andress Korks, piebilstot, ka mediķiem izdevies sasniegt visus galvenos mērķus. Saskaņā ar panākto vienošanos rezidenti no nākamā gada 1. janvāra saņems atalgojumu par pilnu darba nedēļu, savukārt ārstu un medmāsu darba slodze ambulatoro pacientu ārstēšanā tika samazināta par 20 procentiem, bet stacionāro pacientu ārstēšanā slodze tiks samazināta par 15 procentiem.

Sākot no 1. marta, minimālā stundas likme slimnieku kopējiem tiks palielināta par 23 procentiem, medmāsām par 17,5 procentiem, bet ārstiem par 11 procentiem. Igaunijas Slimnīcu savienība paudusi cerību, ka kolektīvais darba līgums tiks parakstīts līdz novembra beigām.

Igaunijas veselības aprūpes darbinieki streiku sāka 1. oktobrī, pieprasot palielināt atalgojumu un mudinot valdību rīkoties, lai nepieļautu ārstu un medmāsu turpmāku aizbraukšanu no Igaunijas un novērstu Igaunijas veselības aprūpes sistēmas sabrukumu. Streiks sākās Tallinas un Tartu slimnīcās, sākotnēji ietekmējot plānveida medicīniskās palīdzības nodrošināšanu, taču pēcāk skāra arī hospitalizējamo pacientu aprūpi šajās slimnīcās, bet streikam vēlāk pievienojās arī citas slimnīcas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+