Pasaulē
Baltija

Igaunijas piekrastē izskalotas aizdomīgas pakas 16

Foto – Edijs Pālens/LETA

Pārbaudot aizdomīgās pakas, kas aizvadītajā nedēļas nogalē bija izskalotas desmit kilometru garā Igaunijas ziemeļu piekrastes posmā, atklājies, ka tajās ir kokaīns, otrdien vēsta Igaunijas sabiedriskā raidorganizācija.

“Pirmie testi uzrādījuši šai vielā kokaīna klātbūtni, bet tā koncentrāciju šādos testos nevar noteikt. Precīzākus datus mēs iegūsim standartekspertīzē,” norādījusi Ziemeļu rajona prokurore Merika Nimma.

Jau ziņots, ka par izskalotajām pakām Lohusalu tuvumā policiju piektdienas vakarā informēja vietējie ļaudis, un to savākšanā sestdien un svētdien bija iesaistīti aptuveni pussimts policistu. Piekrastes pārmeklēšanā tika izmantotas arī policijas laivas un helikopteri.

Kā norādījis Igaunijas Policijas un robežapsardzes pārvaldes Smago un organizēto noziegumu izmeklēšanas dienesta vadītājs Raits Pikaro, Igaunijas policija nosūtījusi palīdzības lūgumu citu valstu kolēģiem, cenšoties noskaidrot, vai šis atradums nav daļa no plašākas narkotiku tirdzniecības shēmas.

“Ja izrādīsies, ka tās ir narkotikas, tad šo atradumu neapšaubāmi varēs uzskatīt par statistiski nozīmīgu,” viņš piebildis.

Pēc Pikaro teiktā, pēdējo desmit gadu laikā policijai zināmi vien daži gadījumi, kad narkotikas nonākušas Igaunijā šādā ceļā.

LA.lv