Pasaulē
Baltija

Igaunijas premjerministrs atceļ vizīti Krievijā2


Jiri Ratass
Jiri Ratass
Foto – Ieva Čīka/LETA

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass atcēlis pavasarī plānoto vizīti Krievijā, kur viņš bija paredzējis piedalīties igauņu kultūras dienās Krasnojarskā.

Igaunijas valdības pārstāvis Urmass Seavers pavēstījis, ka Igaunijas simtgades pasākumu organizatori ierosināja premjeram piedalīties igauņu kultūras dienās, kas no 16. līdz 21. maijam notiks Krasnojarskā. “Premjerministrs apsvēra piedalīšanos, jo uzskata, ka ir svarīgi svinēt Igaunijas dzimšanas dienu ar igauņu kopienām un draugiem arī ārvalstīs. Šogad premjerministrs jau ir piedalījies Igaunijas simtgades pasākumos Britānijā, Īrijā, Somijā, Zviedrijā un Latvijā,” sacīja Seavers.

Tomēr, ņemot vērā jaunākos starptautiskos notikumus, Ratass neuzskata par iespējamu doties uz Krasnojarsku, teica Seavers.

Ratass paziņojis, ka Igaunija atbalsta Britāniju, kuras attiecības ar Krieviju ievērojami pasliktinājušās pēc bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa saindēšanas. “Igaunija atbalsta Apvienoto Karalisti nozieguma atklāšanā. Vainīgie ir jāsauc pie atbildības, un mēs aicinām starptautisko sabiedrību sastrādāties šajā lietā,” sacīja Ratass.

Kā ziņots, Britānijas premjerministre Terēza Meja paziņojusi, ka par Skripaļa un viņa meitas saindēšanu atbildīga ir Krievija un ka no Britānijas tiks izraidīti 23 Krievijas diplomāti. Viņa arī pavēstīja, ka sakarā ar notikušo Londona aptur visus augstākā līmeņa diplomātiskos kontaktus ar Krieviju. Meja piebilda, ka Londona anulē ielūgumu Lavrovam apmeklēt Apvienoto Karalisti un ka Britānija nesūtīs uz šovasar Krievijā paredzēto Pasaules kausa izcīņu futbolā nedz kādu augstāka ranga amatpersonu, nedz kādu karaliskās ģimenes locekli.

Britānija, Francija, Vācija un ASV nākušas klajā ar kopīgu paziņojumu, nosodot uzbrukumu Skripaļam un viņa meitai Jūlijai un nodēvējot to par “uzbrukumu Britānijas suverenitātei”.

LA.lv