×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
24. novembris, 2016
Drukāt

Igaunijas premjers: mūsu ārpolitika kļūs aktīvāka

J, RaFoto-online.le.eeJ, RaFoto-online.le.ee

Igaunijas ārpolitika un drošības politika ideoloģiskā ziņā nemainīsies, bet kļūs intensīvāka, ceturtdien telefonsarunā ar savu Somijas kolēģi Juhu Sipili norādījis Igaunijas jaunais premjerministrs, Centra partijas līderis Jiri Ratass.

“Es apliecināju, ka Igaunijas ārpolitika mainīsies tajā ziņā, ka mēs gribam dot lielāku ieguldījumu, bet nemainīsies ideoloģiski,” viņš pastāstījis valdības preses konferencē.

Kā norādījis Ratass, viņu neaizvaino Rietumu mediju paustās aizdomas par Igaunijas jaunās valdības iespējamo kursa maiņu. “Gluži pretēji, es šādus jautājumus pilnībā saprotu un atzīstu par pamatotiem,” uzsvēris premjers, kas iepriekš jau izteicies, ka ārvalstu medijos izskanējušās runas par Igaunijas prorietumnieciskās valdības nomaiņu ar prokremlisku ir meli.

Jaunās valdības koalīcijas līgumā ietverta apņemšanās palielināt Igaunijas ārpolitiskā dienesta resursus.

Kā norādījis aizsardzības ministrs Marguss Tsahkna, daži iepriekšējās koalīcijas vadošās partneres – Reformu partijas – politiķi aiz sarūgtinājuma Rietumu medijiem pārspīlējuši Centra partijas un Krievijā valdošās “Vienotās Krievijas” sadarbības līguma nozīmi, un tas kaitējis Igaunijas reputācijai

Jau ziņots, ka Ratass šomēnes ne vienreiz vien izteicies, ka šis sadarbības līgums pašlaik nedarbojas, un apliecinājis, ka atzīst Krimu par okupētu.

“Es kā aizsardzības ministrs un “Tēvzemes” un “Res Publica” savienības (IRL) vadītājs apliecinu, ka Igaunijas aizsardzības un drošības politika, kā arī ārpolitika nemainīsies. Mūsu uzdevums ir uzturēt aktīvas attiecības ar partneriem. Principi attiecībā uz Ukrainu un sankcijām pret Krieviju koalīcijas līgumā ir ļoti skaidri formulēti,” norādījis Tsahkna.

“Mūsu vēstījums sabiedrotajiem ir tāds – viņi var būt mierīgi, jo mūsu ieguldījums būs vēl lielāks nekā iepriekš,” viņš piebildis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+