Uncategorized

Igaunijas premjers un ASV viceprezidents apsprieduši aizsardzību 0

AFP/LETA

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass un ASV viceprezidents Maiks Penss, svētdien tiekoties Tallinā, pārrunājuši abu valstu sadarbību aizsardzībā, vēsta Igaunijas valdības preses dienests.

“NATO kopīgā pozīcija savaldīšanas un aizsardzības jautājumā Baltijas reģionā ir nostiprinājusies, un ASV ir neaizstājama loma drošības garantēšanā gan mūsu reģionā, gan visā Eiropā,” Ratasa teikto citē Igaunijas valdības preses dienests.

“Mūsu valstīm ir kopīgas vērtības, mums ir ciešas saiknes un sadarbība, un mēs esam pateicīgi ASV par to palīdzību Eiropas drošības nodrošināšanā,” Pensam sacījis Ratass.

Igaunijas premjers ASV viceprezidentam pastāstījis arī par Igaunijas elektroniskajiem risinājumiem sabiedriskajā sektorā. Ratass un Penss arī pārrunājuši abu valstu iespējas ciešāk sadarboties digitālajā jomā un kiberaizsardzībā, informē Igaunijas valdības preses dienests.

Ratass un Penss arī apsprieduši Eiropas Savienības un ASV sadarbību.

“Kā ES prezidējošā valsts mēs noteikti vēlamies dot savu ieguldījumu transatlantisko saikņu nostiprināšanā, kā arī cīņā pret terorismu un kiberdraudiem,” uzsvēris Igaunijas premjers.

Savukārt intervijā Igaunijas sabiedriskajai televīzijai ETV Ratass teica, ka tikšanās laikā ar Pensu pārrunājis iespējas izvietot Igaunijā ASV pretraķešu sistēmas “Patriot”.

“Par to šodien runājām. Konkrēti par to, kad [šīs raķetes] varētu tikt izvietotas [Igaunijā], runas nebija.” sacīja Igaunijas premjers.

Jau ziņots, ka Penss svētdien ieradās divu dienu vizītē Igaunijā, kuras laikā viņam paredzēta tikšanās ar Baltijas valstu prezidentiem.

Igaunijas valdības preses dienests informē, ka svētdien Tallinā ASV viceprezidents tikās ar Igaunijas premjerministru Jiri Ratasu. Sarunās piedalījās arī Igaunijas ārlietu ministrs Svens Miksers un aizsardzības ministrs Jiri Luiks.

Saistītie raksti

Pirmdien Penss kopā ar Igaunijas prezidenti Kersti Kaljulaidu piedalīsies apaļā galda diskusijā par kibertehnoloģijām un inovācijām, bet pēc tam viņam plānota tikšanās ar visu trīs Baltijas valstu prezidentiem – Kaljulaidu, Latvijas prezidentu Raimondu Vējoni un Lietuvas valsts galvu Daļu Grībauskaiti.

Vēl ASV viceprezidentam pirmdien paredzēta tikšanās ar Igaunijas Aizsardzības spēku komandieri ģenerāli Riho Terrasu, Penss arī teiks runu Igaunijas un NATO valstu karavīriem.
Pēc vizītes Igaunijā Penss apmeklēs Gruziju un Melnkalni.

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Uncategorized
Maizes un konditorejas ražotājs “Canelle Bakery” modernizēsies par 420 000 eiro
25. oktobris, 2018
LE
LETA
Uncategorized
Konkursā skolēniem “Šodien laukos” klašu grupā uzvarējusi Priekuļu vidusskola
24. oktobris, 2018
LE
LETA
Uncategorized
Atcelta karantīna ap cūku mēra skartajām saimniecībām Saldus pagastā
24. oktobris, 2018

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.lv
Ekonomika
Darbaspēka rezerves izsīkst, tā turpināt nevar – ekonomisti par bezdarbu un nodarbinātību
2 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Baidās no ažiotāžas: neizpauž čekas aģentu kartotēkas publicēšanas datumu decembrī
4 stundas
LE
LETA
Ekonomika
17 tūkstoši zaudējuši cerības atrast darbu Latvijā: jaunākie CSP dati
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Koļegovas brālis skaidro shēmas, kā sadarbojies ar māsu naudas darījumos
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Izvirza kanditātus darbam Saeimas komisijās. Kādam amatam virza Kučinski?
4 stundas