Pasaulē
Baltija

Igaunijas prezidente pārcēlusies strādāt uz Narvu 4


Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida
Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida
Foto – AFP/LETA

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida no otrdienas pārcēlusies strādāt uz Narvu, kur plāno palikt līdz nākamās nedēļas ceturtdienai, tiekoties ar pilsētas vadību un Austrumviru apriņķa cilvēkiem, apmeklējot vietējās pašvaldības, uzņēmumus, iestādes un skolas.

Vēlreiz viņa gatavojas uz divām nedēļām atgriezties Narvā novembrī.

Šai reizē prezidentei un viņas komandai Tartu Universitātes Narvas koledžā darbam ierādīta telpa apspriedēm un divi kabineti. Šīs nepilnas pusotras nedēļas laikā Narvā notiks arī vairākas ceremonijas un tikšanās, kas parasti norisinās Tallinā, Kadriorgas pilī, tai skaitā ārvalstu vēstnieku akreditācijas rakstu pieņemšana.

“Narva ir ļoti īpaša pilsēta, bet vienlaikus arī parasta Igaunijas pilsēta vislabākajā nozīmē,” norādījusi Kaljulaida. “Strādāšana šeit ļaus tikties ar daudziem brīnišķīgiem cilvēkiem, un, šis reģions noteikti saņems mazliet lielāku uzmanību, kas palīdzēs lauzt stereotipus, kuri kādam varētu būt saglabājušies par Narvu,” viņas teikto citējis prezidentes birojs.

Igaunijas robežpilsēta Narva atrodas pie Narvas upes, kuras pretējā krastā ir Krievijas pilsēta Ivangoroda. 93% no Narvas iedzīvotājiem dzimtā valoda ir krievu valoda.

Par nodomu šogad aptuveni mēnesi pastrādāt Narvā Kaljulaida pērn pirms gadumijas paziņoja intervijā telekanālam ETV+, skaidrojot, ka ar šo soli vēlas parādīt igauņu kopienas, igauņu sabiedrības klātbūtni Narvā un akcentēt šīs pilsētas vērtību. Prezidente piebilda, ka visur citur Igaunijā jau ilgu laiku pastāv aktīva pilsoniskā sabiedrība, bet Narvā šis process tikko aizsācies. Vienlaikus viņa atzina, ka ar Narvu viņai pašai saistās pozitīvas personiskas emocijas.

LA.lv