×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. janvāris, 2013
Drukāt

Igaunijas prezidents rosina veidot divpalātu eiroparlamentu

Foto - AFPFoto - AFP

Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess uzskata, ka būtu jāveido divpalātu Eiropas Parlaments, jo tas veicinātu iekšējas demokrātijas attīstību Eiropas Savienībā, paziņoja prezidenta preses dienests.

Ilvess, lasot lekciju Eiropas Politikas centrā Briselē, paziņoja, ka federālisma nostiprināšana ES ir viena no iespējām aktīvāk iesaistīt pilsoņus ES jautājumu apspriešanā. “Demokrātiskas leģitimitātes problēma ES pašlaik pirmām kārtām ir tajā ziņā, ka ES dalībvalstis, kas ievēro kopīgos noteikumus,” palīdz tām, kas neievēro vienošanās,” sacīja Ilvess. “Bieži tas tiek darīts pretēji savu pilsoņu vairākuma gribai, savukārt šāda situācija veicina antieiropeiska populisma piegumu Eiropā.” Viņš uzskata, ka “divpalātu Eiropas Parlaments palīdzētu samierināt lielo un mazo valstu intereses”.

Ilvess pieminēja, ka Igaunijai izkļūt no ekonomikas krīzes palīdzēja ES spēkā esošo noteikumu ievērošana. Ilvess pauda uzskatu, ka ES valstu ekonomikas izaugsmes nodrošināšanai ir nepieciešams ES iekšējais tirgus, un atbalstīja transatlantiskas brīvā tirgus zonas TAFTA izveidošanu. Viņš arī atzina, ka “Eiropai ir nopietni jāpadomā par savu drošību un jāiegulda vairāk aizsardzības izdevumos”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+