×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. marts, 2013
Drukāt

Igaunijas profesors: Aizbraucēju vidū divas trešdaļas ir krievvalodīgie

Divas trešdaļas Igaunijas iedzīvotāju, kas dodas strādāt uz ārzemēm, ir krievvalodīgie, intervijā nacionālajai raidsabiedrībai apliecināja Tartu Universitātes profesors Rauls Eametss.

Darbaspējīgo iedzīvotāju izceļošana turpināsies tuvāko gadu laikā, sacīja profesors, vienlaikus atzīstot, ka lielu traģēdiju tajā nesaskata. Šādas tendences ir vērojamas arī citās valstīs. “Ja raugāmies uz to, kas izceļo, tad viena trešdaļa ir igauņi, divas trešdaļas – krievvalodīgie. Uzskatu, ka šī problēma rāda, ka krievvalodīgajiem situācija šeit attiecībā uz darba tirgu un nodarbinātību nav ļoti patīkama. Es uzskatu, ka šī tendence saglabāsies turpmāko desmit līdz 15 gadu laikā,” uzskata Eametss.

“Visvairāk aizbraucēju ir Somijā – aptuveni 60 tūkstoši, turklāt brauc arī uz citām Ziemeļeiropas valstīm. Daudzi cilvēki brauc uz Austrāliju un ASV. Mēs ārzemēs cenšamies stiprināt mūsu konsulārās nodaļas un vēstniecības, konkrēti tajās valstīs, uz kurām dodas mūsu valsts iedzīvotāji,” skaidroja Ārlietu ministrijas vicekanclers juridiskajos un konsulārajos jautājumos Lauri Bambuss.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+