×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
22. jūnijs, 2018
Drukāt

Igaunijas sabiedriskās TV darbinieki visu nakti glāba tehniku no spēcīgā lietus (1)

Foto - LETA/PostemeesFoto - LETA/Postemees

Tallina Igaunijā, 2018.gada jūnijs.

Tallinā spēcīgu lietusgāžu dēļ naktī uz piektdienu cietušas Igaunijas sabiedriskās televīzijas studiju ETV un ETV+ telpas un tehnika.

Ceturtdienas vakarā pusotras stundas laikā Igaunijas galvaspilsētā nokrišņu daudzums pārsniedza trešdaļu jūnija normas un lietus ūdens, kas krājās uz televīzijas ēkas jumta, vakarā caur griestiem sāka ieplūst telpās.

Žurnālistiem un tehniskajiem darbiniekiem, kas vēl atradās darbā, nācās strādāt līdz pat rītam, lai glābtu tehniku, apklājot to ar polietilēna maisiem, plēvēm vai pārnesot uz citām telpām, vēsta Igaunijas sabiedriskās raidorganizācijas ERR portāls.

Laikā, kad televīzijā pārraidīja Pasaules kausa D apakšgrupas spēli starp Horvātijas un Argentīnas izlasi, negaisa dēļ pazuda videosignāls un skatītājiem nācās sekot tālākajai mača gaitai tikai pēc komentētāju vārdiem. Lietus sabojātās režisora pults dēļ uz citu studiju tika pārcelta arī rīta pārraide.

Kā pastāstījis Igaunijas sabiedriskās raidorganizācijas valdes priekšsēdētājs Ēriks Roze, saskaņā ar provizoriskām aplēsēm zaudējumi varētu sasniegt no 50 000 līdz pat 500 000 eiro, bet precīzāk par tiem varēs spriest nākamās nedēļas sākumā, kad telpas un tehnika būs izžuvušas un kļūs skaidrs, vai iekārtas vēl darbojas.

Domājams, ka visvairāk cietusi krievu valodā raidošā telekanāla ETV+ tehnika.

Spēcīgā negaisa dēļ Tallinā naktī daudzviet bija applūdušas ielas, tādēļ policija ieteica cilvēkiem nedoties ceļā savās automašīnās un īpaši vairīties no zemām vietām, patiltēm un tuneļiem, kur bija saplūduši lietusūdeņi.

Igaunijas mediji vēsta, ka negaisa laikā vietumis bijusi paralizēta sabiedriskā transporta kustība, bet cilvēkiem pieturās nācies pakāpties uz soliņiem, lai nebūtu jāstāv ūdenī.

Lielu atsaucību medijos izpelnījies kāda vērīga tallinieša iemūžināts skats, kurā redzams, ka vakara krēslā spēcīgā lietū pa pilsētas ielām lēni pārvietojas automašīna ar ūdens tvertni un kāds vīrs ar šļūteni rūpīgi aplaista ielu malā augošos kokus.

Kā norādījis Tallinas vicemērs Teniss Melders, lietusgāzes izraisījušas vietēja mēroga plūdus aptuveni divdesmit galvaspilsētās vietās. Viņš solījis, ka pašvaldība kopā ar ūdenssaimniecības darbiniekiem izvērtēs katru no šiem gadījumiem atsevišķi un izstrādās risinājumus, lai samazinātu plūdu risku.

Soctīklā Twitter kāds lietotājs ievietojis video, kā applūdusi kafejnīca Igaunijā. Skaties video!

Igaunijā piektdienas priekšpusdienā spēcīga vēja nogāzts koks uzkritis dzelzceļa kontaktlīnijas vadiem, tādēļ traucēta vilcienu satiksme Tallinas-Paldisku maršrutā, paziņojis pasažieru vilcienu operators “Elron”.

Vilcieni no Tallinas iet tikai līdz Klogas stacijai, bet tālāk satiksmi pagaidām nodrošina autobusi.

Stiprais vējš, kura ātrums brāzmās sasniedz 25 metrus sekundē, arī izraisījis traucējumus energoapgādē, atstājot bez elektroenerģijas gandrīz 13 000 mājsaimniecības galvenokārt Harju, Pērnavas un Raplas apriņķos.

Sadales sistēmas operators “Elektrilevi” solījis, ka lielākajai daļai klientu centīsies atjaunot strāvas padevi jau šīs dienas laikā, bet darbu paredzēts turpināt arī naktī.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

Draugiem Facebook Twitter Google+