×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
8. novembris, 2016
Drukāt

Igaunijas salās pārspēts Rīgas sniega rekords

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ziemā, kad pūš ziemeļu vēji, necilais Valastes ūdenskritums pārvēršas par iespaidīgu ledus kritumu, kas lāsteku važās iekaļ arī apkārtējos kokus un dolomīta klints sienu.

4.-7.novembrī Rīga bija sniegotākā vieta Baltijas valstīs, bet patlaban dziļākais sniegs sasnidzis Igaunijas salās, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Sāmsalas jeb Sāremā salas centrālo un austrumu daļu pārklājis līdz 27 centimetriem dziļš sniegs, Hījumā salā sniega segas biezums sasniedzis 25 centimetrus – tikpat, cik svētdien Rīgā.

Igaunijas kontinentālās daļas ziemeļus sedz līdz 22 centimetriem dziļš sniegs, valsts lielākajā daļā zemi klāj 7-17 centimetru sniega.

Lietuvā sniegs ir tikai valsts ziemeļu pusē, tā biezums no viena līdz 12 centimetriem.
Latviju klāj 3-14 centimetru bieza sniega kārta, dziļāks sniegs – vismaz 20 centimetru – saglabājas vietām Rīgā un Gaiziņkalna apkārtnē.

Rīga joprojām ir sniegotākā galvaspilsēta Eiropā. Sniega segas biezums Rīgas centrā otrdienas rītā bija 21 centimetrs, Tallinā – 15 centimetru, Helsinkos – 11 centimetru, Maskavā – septiņi centimetri, Oslo – četri centimetri pilsētas centrā un 19 centimetru tuvējos kalnos. Stokholmā sniega segas biezums svārstās no viena līdz 14 centimetriem. Pēdējās dienās snidzis arī Viļņā un Minskā, bet otrdien sniegs nokusis.

Baltijas jūras lielākajā salā Gotlandē sniega dziļums vietām pārsniedzis 30 centimetru, savukārt kalnos Skandināvijā ir līdz 70 centimetriem augsta sniega kārta.

Saskaņā ar precizētu informāciju aizvadītajā naktī kalnos Norvēģijas dienvidos reģistrēts sals līdz -33,5 grādiem, un tā ir zemākā gaisa temperatūra Eiropā kopš pagājušās ziemas.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +24.4
Alūksne +23.1
Daugavpils +23.3
Saldus +24
Liepāja +23.0
Jelgava +23
Ventspils +19.2
Limbaži +24
Madona +22
Rēzekne +22
Draugiem Facebook Twitter Google+