×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.9°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
16. augusts, 2017
Drukāt

Igaunijas skolās nākamajā mācību gadā būs pieci brīvlaiki (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Nākamajā mācību gadā Igaunijas skolās būs pieci brīvlaiki līdzšinējo četru vietā, ziņo Igaunijas sabiedriskā raidorganizācija ERR.

Papildu brīvlaiks paredzēts pavasarī, jo pašlaik mācību gada otrajā pusē ceturkšņi iznāk par 10-15 dienām garāki un skolēni vairāk nogurst.

Kā pastāstījis Tartu universitātes docents Haso Kukemelks, šī sistēma visvairāk būs piemērota vecāko klašu skolēniem, kuri mācās pēc kursu sistēmas.

“Tagad mācību periodi ilgs septiņas nedēļas, tiem sekos brīvlaiks. Apgūsti kursu, saņem rezultātu – un dodies brīvlaikā,” viņš sacījis.

Tomēr Kukemelks atzinis, ka jaunajai kārtībai būs arī savi mīnusi, jo papildu brīvlaiki, visticamāk, sagādās raizes jaunāko klašu skolasbērnu vecākiem, kuriem nāksies domāt, ko šai laikā darīt ar savām atvasēm.

Lai gan skolu brīvlaiki Igaunijā tiek noteikti ar Izglītības un zinātnes ministrijas rīkojumu, skolām ir tiesības izraudzīties tiem piemērotāko laiku.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Atceroties pašas laiku skolā, domāju, ka tas ir atbilstoši. Latvijā arī varētu būt tas papildus brīvlaiks, jo ir tā, ka pirmais semestris ir pilnāks ar brīvdienām, otrais liekas “velkās” ilgāk. Manā skatījumā, salīdzinot laiku, kad mācījos un laiku, kad strādāju – mācīties intensīvi un censties saprast fiziku, matemātiku, latviešu valodu un vēl sportot (un saraksts turpinās) – ir grūtāk, nekā darīt vienu darbu, kuru pats izvēlies un līdz ar to zini jau laicīgi – kāds darba režīms tur būs, ar ko būs, ar ko visdrīzāk nebūs jāsaskarās, cik noslogots tur būsi. Skolā viss ir uzspiestāk. Lai arī ko teiktu citi… Es nevienu dienu negribētu atpakaļ vidusskolas režīmā. Tas ir vajadzīgs, bet ne tas ir viegli, ne patīkami (papildus mājas darbiem savstarpējās attiecības – pirmās iemīlēšanās, šķiršanās un vienkārši draugi vai nedraugi). Augstskola ir kas cits. Tur ir savi domubiedri, jo sanākuši visi, kuri vēlas vienā virzienā iet.

Draugiem Facebook Twitter Google+