×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
30. septembris, 2015
Drukāt

Igaunijas tiesa atstādina Savisāru no Tallinas mēra amata

Foto - LETAFoto - LETA

Harju apriņķa tiesa trešdien atstādinājusi opozīcijā esošās Igaunijas Centra partijas līderi Edgaru Savisāru no Tallinas mēra amata, ziņo mediji.

Tiesas lēmums, kas ir apstrīdams, stājies spēkā nekavējoties, proti, Savisārs vairs nav Tallinas mērs.

Saskaņā ar kriminālprocesa kodeksu sākotnējās izmeklēšanas tiesnesis pēc prokuratūras lūguma var atstādināt aizdomās turamo personu no amata, ja, turpinot strādāt šajā amatā, persona var pastrādāt vēl citus noziegumus vai personas palikšana amatā var kaitēt kriminālprocesam.

Prokurore Laura Vaika uzskata, ka Savisārs, paliekot mēra amatā, varētu ietekmēt potenciālos lieciniekus, proti, darbiniekus, kas ir tieši pakļauti viņam.

Prokuratūra arī bažījās, ka Savisārs, būdams mērs, varētu sagrozīt pierādījumus, lai tie runātu par labu viņam.

Jau vēstīts, ka Savisārs tiek turēts aizdomās par kukuļņemšanu šogad un pagājušajā gadā, pieņemot sev un Centra partijai kukuļos gan aktīvus, gan pakalpojumus vairāku simtu eiro vērtībā.

Savisārs tiek turēts aizdomās četrās kukuļņemšanas epizodēs saistībā ar īres līgumu nepamatotu pagarināšanu, celtniecības darbu turpināšanu bez atļaujām un iepirkuma procedūrām.

Korupcijas lietā aizdomās tiek turēts arī būvniecības koncerna “Rand&Tuulberg” īpašnieks Aivars Tūlbergs, uzņēmēji Hillars Teders un Aleksandrs Kofkins, Tallinas domes priekšsēdētājs Kalevs Kallo, bijušais politiķis Villu Reiljans un “Silikaat Grupp” īpašnieks Vello Kunmans.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+