×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
25. aprīlis, 2013
Drukāt

Igaunijas un Latvijas lielākie maratonu organizatori apvieno spēkus

tartu-maratoni3

Lai popularizētu maratonu kustību Baltijā, par sadarbību vienojies lielākais Latvijas maratonu sērijas organizētājs “Alpha Baltic Sport” (ABS) un sporta pasākumu rīkotājs Igaunijā “Klubi Tartu Maraton” (KTM), aģentūru LETA informējusi ABS.

Pagājušajā gadā Tartu maratonu sērijas sešos organizētajos sporta pasākumos piedalījās 37 000 dalībnieku, bet tuvāko divu gadu laikā plānots, ka uzsāktās sadarbības rezultātā Latvijas dalībnieku skaits Tartu maratonos un Igaunijas dalībnieku skaits ABS organizētajos pasākumos palielināsies par 30%.

Sadarbības ietvaros paredzēts īstenot divpusējas komunikācijas kampaņas, lai informētu gan par Latvijā, gan Igaunijā organizētajiem sporta pasākumiem. Tāpat tiek plānota abpusējās pieredzes apmaiņa, lai celtu sporta pasākumu kvalitāti Baltijā.

“”Alpha Baltic Sport” salīdzinoši ir jauns uzņēmums, kas dibināts 2010.gadā, tomēr jau aktīvā dzīves veida piekritēju un sportistu vidē esam guvuši atpazīstamību. Esam ļoti gandarīti, ka iegūti kompetenti sadarbības partneri, kuriem ir tik liela pieredze augstas kvalitātes sporta pasākumu organizēšanā,” paudis ABS vadītājs Kaspars Tupiņš.

“Pašreiz vērojama tendence, ka arvien populārāks kļūst sporta tūrisms. Cilvēki izvēlas apskatīt kādu valsti un vienlaikus piedalās lielā sporta notikumā, gūstot papildu pozitīvas emocijas. Tāpēc paredzam, ka sadarbības ietvaros mūsu organizētajos sporta pasākumos dalībnieku skaits no Baltijas valstīm ievērojami pieaugs,” piebildis Tupiņš

Savukārt KTM direktors Indreks Kelks, komentējot uzsākto sadarbību, norādījis, ka “2012.gadā piedalīties mūsu organizētajos sporta pasākumos no Latvijas uz Igauniju bija devušies 625 cilvēki.” Vispopulārākais pasākums bijis MTB kalnu riteņbraukšanas maratons, kurā piedalījās 284 dalībnieki no Latvijas.

“Tomēr vēl ir liels neizmantotais potenciāls, un latviešu skaits mūsu organizētajos pasākumos varētu būt vēl lielāks,” paudis Kelks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+