Latvijā
Sabiedrība

Igaunijas un Lietuvas simtgades dienās būs jāizkar valsts karogi 16

Foto – LETA

Pēc Ārlietu ministrijas ierosinājuma Ministru kabinets 16.janvāra sēdē pieņēma rīkojumu, godinot Igaunijas Republikas proklamēšanas un Lietuvas Republikas valstiskās neatkarības atjaunošanas simtās gadadienas svinības, izkārt Latvijas valsts karogu Lietuvas Republikas un Igaunijas Republikas nacionālajās dienās 2018. gadā – attiecīgi 16. un 24. februārī, informē Ārlietu ministrija.

No Ministru kabineta lēmuma izriet, ka pie publisko personu ēkām karogs novietojams saskaņā ar rīkojumu, bet privātiem uzņēmumiem, organizācijām un dzīvojamo ēku īpašniekiem tiek ieteikts novietot vai izkārt valsts karogu pie savām ēkām.

Latviju, Lietuvu un Igauniju vieno kopīgas vērtības, dziļas kultūrvēsturiskās saiknes, tradicionāli cieša sadarbība un stratēģiskā partnerība reģionā. Tā pamatojas uz valstu kopīgajām interesēm un mērķiem ārpolitikas un drošības politikas jomās – drošības un labklājības sekmēšanu un ekonomiskās attīstības veicināšanu reģionā, aktīvu darbību Eiropas Savienībā un NATO, norāda ministrija.

Ņemot vērā ciešās saiknes un veiksmīgo sadarbību reģionā, kā arī to, ka Baltijas valstis šogad atzīmē pastāvēšanas un atjaunošanas simtgades, Ārlietu ministrija rosināja simboliski godināt kaimiņvalstis, izkarot Latvijas valsts karogu Lietuvas Republikas un Igaunijas Republikas nacionālajās dienās.

Līdzīgus lēmumus jau ir pieņēmušas arī Lietuva un Igaunija.

 

LA.lv