Mobilā versija
+3.3°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
16. oktobris, 2014
Drukāt

Igaunijas un Somijas kompānijas sāk izstrādāt vakcīnu pret Ebolas vīrusu

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Igaunijas kompānija ir sākusi sadarbību ar Somijas firmu, lai izstrādātu vakcīnu pret Ebolas vīrusu, paredzot, ka tās izmēģināšana notiks 2016.gadā, ziņo laikraksts “Eesti Paevaleht”.

Igaunijas biotehnoloģiju kompānija “Icosagen” un Somijas firma “FIT Biotech” ir sākušas sadarbību, lai izstrādātu vakcīnu pret Ebolas vīrusu un bioloģiskos līdzekļus infekcijas novēršanai un inficēto pacientu ārstēšanai. Nav zināms, kad līdzekļi varētu parādīties tirgū.

“Icosagen” dibinātājs un vadītājs Marts Ustavs, kurš ir biomedicīnas tehnoloģiju profesors Tartu Universitātē, paskaidroja, ka vakcīnas izstrāde ir sākusies, bet izmēģinājumu stadija sāksies 2016.gadā.

Ustavs norādīja, ka kompānija izlēma sākt vakcīnas izstrādi problēmas aktualitātes dēļ. “Kad jūs skatāties, kā šis vīruss izplatās, tas jau ir Norvēģijā un Čehijā, Francijā un Spānijā. Pasakiet man, kas novērsīs tās virzīšanos mūsu virzienā uz ziemeļiem?” viņš jautāja.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+