Mobilā versija
-2.1°C
Tenis, Dravis
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
16. oktobris, 2014
Drukāt

Igaunijas un Somijas kompānijas sāk izstrādāt vakcīnu pret Ebolas vīrusu

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Igaunijas kompānija ir sākusi sadarbību ar Somijas firmu, lai izstrādātu vakcīnu pret Ebolas vīrusu, paredzot, ka tās izmēģināšana notiks 2016.gadā, ziņo laikraksts “Eesti Paevaleht”.

Igaunijas biotehnoloģiju kompānija “Icosagen” un Somijas firma “FIT Biotech” ir sākušas sadarbību, lai izstrādātu vakcīnu pret Ebolas vīrusu un bioloģiskos līdzekļus infekcijas novēršanai un inficēto pacientu ārstēšanai. Nav zināms, kad līdzekļi varētu parādīties tirgū.

“Icosagen” dibinātājs un vadītājs Marts Ustavs, kurš ir biomedicīnas tehnoloģiju profesors Tartu Universitātē, paskaidroja, ka vakcīnas izstrāde ir sākusies, bet izmēģinājumu stadija sāksies 2016.gadā.

Ustavs norādīja, ka kompānija izlēma sākt vakcīnas izstrādi problēmas aktualitātes dēļ. “Kad jūs skatāties, kā šis vīruss izplatās, tas jau ir Norvēģijā un Čehijā, Francijā un Spānijā. Pasakiet man, kas novērsīs tās virzīšanos mūsu virzienā uz ziemeļiem?” viņš jautāja.

Pievienot komentāru

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+