Mobilā versija
+3.3°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
16. oktobris, 2014
Drukāt

Igaunijas un Somijas kompānijas sāk izstrādāt vakcīnu pret Ebolas vīrusu

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Igaunijas kompānija ir sākusi sadarbību ar Somijas firmu, lai izstrādātu vakcīnu pret Ebolas vīrusu, paredzot, ka tās izmēģināšana notiks 2016.gadā, ziņo laikraksts “Eesti Paevaleht”.

Igaunijas biotehnoloģiju kompānija “Icosagen” un Somijas firma “FIT Biotech” ir sākušas sadarbību, lai izstrādātu vakcīnu pret Ebolas vīrusu un bioloģiskos līdzekļus infekcijas novēršanai un inficēto pacientu ārstēšanai. Nav zināms, kad līdzekļi varētu parādīties tirgū.

“Icosagen” dibinātājs un vadītājs Marts Ustavs, kurš ir biomedicīnas tehnoloģiju profesors Tartu Universitātē, paskaidroja, ka vakcīnas izstrāde ir sākusies, bet izmēģinājumu stadija sāksies 2016.gadā.

Ustavs norādīja, ka kompānija izlēma sākt vakcīnas izstrādi problēmas aktualitātes dēļ. “Kad jūs skatāties, kā šis vīruss izplatās, tas jau ir Norvēģijā un Čehijā, Francijā un Spānijā. Pasakiet man, kas novērsīs tās virzīšanos mūsu virzienā uz ziemeļiem?” viņš jautāja.

Pievienot komentāru

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (10)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (11)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+