Mobilā versija
+2.1°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
16. oktobris, 2014
Drukāt

Igaunijas un Somijas kompānijas sāk izstrādāt vakcīnu pret Ebolas vīrusu

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Igaunijas kompānija ir sākusi sadarbību ar Somijas firmu, lai izstrādātu vakcīnu pret Ebolas vīrusu, paredzot, ka tās izmēģināšana notiks 2016.gadā, ziņo laikraksts “Eesti Paevaleht”.

Igaunijas biotehnoloģiju kompānija “Icosagen” un Somijas firma “FIT Biotech” ir sākušas sadarbību, lai izstrādātu vakcīnu pret Ebolas vīrusu un bioloģiskos līdzekļus infekcijas novēršanai un inficēto pacientu ārstēšanai. Nav zināms, kad līdzekļi varētu parādīties tirgū.

“Icosagen” dibinātājs un vadītājs Marts Ustavs, kurš ir biomedicīnas tehnoloģiju profesors Tartu Universitātē, paskaidroja, ka vakcīnas izstrāde ir sākusies, bet izmēģinājumu stadija sāksies 2016.gadā.

Ustavs norādīja, ka kompānija izlēma sākt vakcīnas izstrādi problēmas aktualitātes dēļ. “Kad jūs skatāties, kā šis vīruss izplatās, tas jau ir Norvēģijā un Čehijā, Francijā un Spānijā. Pasakiet man, kas novērsīs tās virzīšanos mūsu virzienā uz ziemeļiem?” viņš jautāja.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (1)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kuras izmaiņas likumos būtiski ietekmēs tavu ikdienu 2017. gadā? (1)ALGAS, PABALSTI, PENSIJAS NODOKĻI Saeima pieņēmusi vairākas būtiskas izmaiņas likumos, kas no nākamā gada ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+