×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
25. februāris, 2013
Drukāt

Igaunijas uzņēmēji ir optimistiskāki par Baltijas kolēģiem

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Igaunijas uzņēmēji ir krietni optimistiskāk noskaņoti par nākotni nekā kompāniju vadītāji Lietuvā un Latvijā vai citur pasaulē, atsaucoties uz “Grant Thornton International” pērn ceturtajā ceturksnī veikto pētījumu, vēsta “Postimees Online”.

Saskaņā ar pētījumu 18% Igaunijas uzņēmumu vadītāju uzskata, ka ekonomikas situācija nākamo 12 mēnešu laikā uzlabosies. Savukārt Baltijas valstīs kopumā šādu uzskatu pauduši 7%, bet pasaulē tikai 4% uzņēmēju.

26% respondentu Igaunijā šogad plāno palielināt nodarbināto skaitu, bet pasaulē šādu uzņēmēju īpatsvars veido 22% un Eiropas Savienībā (ES) vidēji vien 7%.

Tāpat 56% igauņu uzņēmēju uzskata, ka šogad tiem izdosies palielināt apgrozījumu, bet Baltijas valstīs vidējais rādītājs ir 36% un 45% pasaulē.

Puse kompāniju vadītāju Igaunijā arī prognozē peļņas pieaugumu, taču Baltijas valstīs šādi noskaņoto uzņēmumu īpatsvars vidēji veido 29% un 19% ES.

44% igauņu uzņēmēju arī uzskata, ka kvalificēta darba spēka trūkums šogad ir galvenais faktors izaugsmes kavēšanai. Pasaulē šādi uzskata 28% kompāniju vadītāju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+