Pasaulē
Baltija

Igaunijas vēstnieks Latvijā: ES prezidentūra valstij bijusi veiksmīga 16


Igaunijas vēstnieks Latvijā Tenis Nirks.
Igaunijas vēstnieks Latvijā Tenis Nirks.
Igaunijas vēstnieks Latvijā Tenis Nirks.

Eiropas Savienības (ES) prezidentūras laikā Igaunija panākusi progresu visos izvirzītajos mērķos, sarunā ar aģentūru LETA norādīja Igaunijas vēstnieks Latvijā Teniss Nirks.

Viņš uzsvēra, ka vēl ir nedaudz par agru runāt par galīgajiem secinājumiem par Igaunijas sasniegto prezidentūras laikā, tomēr, ja aplūko izvirzītos mērķus un to, cik ļoti Igaunija tajos progresējusi, tad iespējams teikt, ka prezidentūra bijusi veiksmīga. “Esam uzsvēruši digitalizācijas attīstības nozīmi Eiropā, kā arī Austrumu partnerības nozīmi, kas arī bija viena no prioritātēm. Organizētas dažādas tikšanās un šie seši mēneši vērtējami panākumiem pilni,” teica vēstnieks.

Nirks skaidroja, ka Igaunija veiksmīgi darbojusies arī citās prioritātēs, kas saistītas ar ekonomiku, drošību un digitālajiem jautājumiem, tādēļ Igaunija ar paveikto var būt apmierināta. Vienlaikus viņš atzīmēja, ka ir daudz dažādi sarežģīti jautājumi, ar kuriem ES jāsaskaras. Daži no tādiem jautājumiem ir migrācijas politika, ES Darbinieku nosūtīšanas direktīva un citi.

Viņš vērsa uzmanību, ka dažās jomās Igaunija bijusi vairāk veiksmīga nekā citās, bet progress panākts visos izvirzītajos mērķos. Komentējot Igaunijas lomu jautājumos, kas skar migrācijas un patvēruma meklētāju sistēmu, vēstnieks atgādināja, ka Igaunija piedāvājusi savu kompromisu ES dalībvalstīm. “Redzēsim, kā valstis to uzņems. Galvenie lēmumi šajā jomā vēl ir priekšā, bet esam pielikuši pūles, piedāvājuši kompromisu, un ceram, ka, balstoties uz to, tiks pieņemti lēmumi,” piebilda diplomāts.

Nirks skaidroja, ka jau no paša sākuma Igaunija bijusi ļoti ambicioza, līdzīgi kā citas prezidējošās valstis, tādēļ sasniegt visus mērķus ir bijis grūtāk. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka ir panākts progress visos mērķos, galvenokārt digitālajā sfērā un Austrumu partnerībā, kas bija lielākās prioritātes.

Jau ziņots, ka Igaunija ir ES prezidējošā valsts kopš 1.jūlija un būs līdz 31.decembrim, taču lielāko daļu prezidentūras pienākumu tā jau paveikusi.

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass otrdien atzinis, ka ES prezidentūras laikā Igaunijai būtu vajadzējis panākt lielāku progresu migrācijas jomā, norādot, ka migrācija un Dublinas noteikumi ir joma, “kurā mēs būtu gribējuši labāku rezultātu”.

Premjerministrs atgādināja, ka Igaunija pagājušajā nedēļā iesniegusi savu kompromisa ierosinājumu, un tas tiks nodots tālāk Bulgārijas ES prezidentūrai, kas būs nākamā gada pirmajā pusē.

Ratass piebilda, ka Igaunijas prezidentūras laikā lielāku progresu varēja vēlēties arī audiovizuālajā jomā.

LA.lv