Kultūra
Kultūrpolitika

Igaunijas vēstnieks talkos Vilhelma Purvīša dzimtajās mājās0


Gleznotāja dzimtās mājas apsaimnieko Margrieta Lestrādena.
Gleznotāja dzimtās mājas apsaimnieko Margrieta Lestrādena.
Foto – Valdis Semjonovs

Igaunijas vēstnieks Latvijā Arti Hilpuss 15.septembrī “Pasaules talkas” projekta laikā piedalīsies talkā Latvijas gleznotāja Vilhelma Purvīša dzimtajās mājās Vecjaužos, Taurupes pagastā, aģentūru LETA informēja Igaunijas vēstniecībā Latvijā.

Ņemot vērā to, ka “Lielās Talkas” organizētāji ir aicinājuši 15.septembrī stādīt kokus, vēstnieks Purvīša māju dārzā stādīs Igaunijas ābeli.

Purvītim ir saistība arī ar Igauniju, proti, 1906.-1909.gadā viņš dzīvoja Tallinā un strādāja par zīmēšanas skolotāju. Rīgas mākslas skolā pie viņa ir mācījušies daudzi slaveni igauņu mākslinieki, to skaitā Villems Ormisons, Jāns Vahtra, Augusts Pulsts un Konstantins Sivalo. Papildus citiem privātstundas ir sniedzis arī Paulam Burmanam.

“Pasaules talka” ir Igaunijas lielākā dāvana pasaulei Igaunijas 100.dzimšanas dienā, norādīja vēstniecībā. 15.septembrī talkas notiks 150 valstīs, lai kopīgi spertu soli tīrākas pasaules virzienā un pievērstu uzmanību globālajai atkritumu problēmai.

Latvijā talkas organizēs “Lielās Talkas” rīkotāji. Tās vadītāja Vita Jaunzeme aicina “sēt un dēstīt “laimes kokus”, rādot ceļu pasaules vides atveseļošanai”. Visi dalībnieki ir lūgti fotografēt un/vai ierakstīt video koku stādīšanu, publicēt to sociālajos tīklos, izmantojot tēmturus #LielāTalka, #stādāmnākotni, kā arī atzīmēt koka iestādīšanas vietu vietnē “www.talkas.lv”, pievienojot novēlējumu Latvijai.

“Pasaules talkas” iniciatīva sākās 2007.gada augustā, kad kopā sanāca grupa cilvēku, kuriem radās ideja attīrīt Igauniju no atkritumiem dienas laikā. Nākamā gada 3.maijā vairāk nekā 50 000 cilvēku savāca 10 000 tonnu atkritumu. Kā pirmā Igaunijas iniciatīvai pievienojās Lietuva, kas talku rīkoja vienā dienā ar Igauniju. Rudenī sakopšanas talku organizēja Latvija, atzīmējot Latvijas 90.dzimšanas dienu.

LA.lv