Ekonomika
Bizness

Igaunijas viesnīcu tīkls “Hestia” pārņēmis viesnīcas “Radi un draugi” vadību0


Ilustratīvs foto. Vecrīga.
Ilustratīvs foto. Vecrīga.
Foto: LETA/Zane Bitere

Igaunijas viesnīcu ķēde “Hestia Hotel Group” (“Hestia”) pārņēmusi viesnīcas “Radi un draugi” vadību Vecrīgā, Mārstaļu ielā 3, aģentūru LETA informēja “Hestia” pārstāvji.

“Hestia Hotel Group” vadītāja Kaisa Mailenda norādīja, ka “Radi un draugi” ir labi funkcionējoša un veiksmīga viesnīca, kuras darbības principi sakrīt ar “Hestia” vērtībām, tostarp grupas ambīcijām attīstīt un nostiprināt kvalitatīvu trīs un četru zvaigžņu viesnīcu piedāvājumu Baltijā.

“Redzam, ka “Radi un draugi” būs vērtīgs papildinājums “Hestia Group”, kuras priekšrocība ir viesnīcu izlases dažādība. Tāpēc redzam, ka “Radi un draugi” palīdzēs mums apkalpot vēl lielāku viesu skaitu. Viesnīca jau šobrīd ir iecienīta un augstu vērtēta, tāpēc tuvākajā laikā neplānojam veikt būtiskas izmaiņas tās darbībā,” skaidroja Mailenda.

Viņa norādīja, ka pēc pievienošanās “Hestia Group”, nozīmīgākās izmaiņas skars informācijas tehnoloģiju risinājumus, lai vēl vairāk uzlabotu klientu servisa kvalitāti.

“Rīga ir Baltijas reģiona galvaspilsēta gan biznesa, gan tūrisma ziņā, tāpēc pieprasījums pēc naktsmītnēm Latvijas galvaspilsētā tikai pieaug, gan no Baltijas, gan Skandināvijas valstīm. Kopumā saredzam labu biznesa perspektīvu visās Baltijas valstīs, un “Hestia” spēcīgās pozīcijas Igaunijā un augošā klientu bāze Latvijā jau šobrīd liek mums raudzīties arī Lietuvas virzienā,” piebilda Mailenda.

Rīgā “Hestia Hotel Group” ir arī viesnīca “Hestia Hotel Jugend” Pulkveža Brieža ielā 11, savukārt Igaunijā “Hestia” ir septiņu viesnīcu operators, no kurām sešas atrodas Tallinā. Taču līdz šā gada beigām Tallinas centrā durvis vērs arī viesnīca “Hestia Hotel Kentmanni”.

“Hestia Hotel Group” ir koncerna mātesuzņēmums grupai, kas dibināta 2014.gadā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka maijā par viesnīcas “Radi un draugi” apsaimniekotāja SIA “Anglijas Daugavas Vanagu fonda viesnīca “Radi un draugi”” īpašnieku kļuva Igaunijas uzņēmējiem piederoša kompānija SIA “Hotel Property”, kā arī uzņēmums mainīja nosaukumu uz “Hotel Property Old”. “Hotel Property” īpašnieki ir Monako dzīvojošs Igaunijas pilsonis Otto Tamme (50%) un Igaunijā reģistrēts uzņēmums “Osauhing Vikton” (50%), kurā patiesā labuma guvējs uz īpašumtiesību pamata ir Igaunijas pilsonis Pāvo Kīks (Paavo Kiik).

Iepriekš viesnīcas vienīgais īpašnieks bija Apvienotā Karalistē reģistrētais uzņēmums “The Latvian Welfare Trust”.

2018.gadā “Anglijas Daugavas Vanagu fonda viesnīca “Radi un draugi”” strādāja ar 1,454 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 11,2% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saruka par 22,1% un bija 36 013 eiro.

Saistītie raksti

Četru zvaigžņu viesnīca “Radi un draugi” atrodas Rīgas arhitektoniski vēsturiskajā centrā – Vecrīgā, Mārstaļu ielā. Viesnīcu 1995.gadā izveidoja trimdas latviešu labdarības organizācija “Anglijas Daugavas Vanagu fonds”, kas dibināta 1947.gadā Apvienotajā Karalistē. Viesnīca pēc Latvijas neatkarības atgūšanas kļuva par centrālo tikšanās vietu trimdas latviešiem, kur satikt savu ģimeni un draugus, tādējādi radās arī tās nosaukums – “Radi un draugi”, teikts viesnīcas mājaslapā.

1995.gadā viesnīca darbību sāka ar 28 numuriem, taču vēlāk tā paplašināta un pēc 2012.gadā īstenotās pārbūves piedāvā 71 istabu.

LA.lv