×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.6°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
24. februāris, 2017
Drukāt

“Igauņu Positivus” viesojas Latvijā

Foto - LetaFoto - Leta

Grupa "The Sound Poets".

Ar minifestivālu “Intsikurmu”, kas nodēvēts par igauņu “Positivus”, K.K. fon Stricka villā šodien svinēs Igaunijas 99. dzimšanas dienu, šodien pavēstīja rīkotāji.

“Māksla spēj vienot cilvēkus neatkarīgi no valodas, reliģiskās piederības un nacionalitātes, tāpēc tik svarīgi mums ir dod iespēju māksliniekiem satikties šajā radošajā bez robežu telpā,” stāsta festivāla vakara organizatori.

Mākslinieki, kas uzstāsies “Intsikurmu” vakarā Rīgā, ir grupas “Sibyl Vane”, “Daniel Levi”, “Liis Ring” un “Micucu” no Igaunijas, “The Coco’nuts”, “Polifauna”, “My Radiant You” un “Anneli Arro” no Latvijas. Katrs no tiem ir ar savu raksturu un specifisku stilu.

Šī festivāla ietvaros īpaši tiek domāts par vizuālo un estētisko noformējumu. Gluži tāpat kā Instikurmu Igaunijā, arī festivālā Rīgā tiks veidota īpaša scenogrāfija un noskaņa, kas ir viena no festivāla atpazīstamības zīmēm. Bārā būs pieejami īpaši Igaunijai raksturīgi dzērieni.

“Intsikurmu” festivāls, kuru ārvalstu mediji nodēvējuši par “Igaunijas Positivus”, mājvietu radis netālu no Dienvidigaunijas pilsētas Pilvas. Jau kopš 2013. gada tas notiek gandrīz astoņus hektārus lielā gleznainā mežā, kur notikuši arī pirmie igauņu Dziesmusvētki 1955. gadā. Kopš 2013. gada festivālu apmeklējuši vairāk kā 15 000 cilvēku, uzstājušies vairāk kā 120 mākslinieku, tostarp arī mūziķi no Latvijas – grupas “Instrumenti”, “The Sound Poets”, “Triana Park”, dziesminiece Alise Joste.

Festivāla galvenais mērķis ir dažādu dimensiju satikšanās. Tā vērtības ir mūzikas kvalitāte tās dažādībā, vizuālu risinājumu iekļaušana dabā, vērīgs, labi paēdis un laimīgs klausītājs. Kā pamata virzītājspēku “Intsikurmu” festivāla organizatori min līdzīgas vērtības, kas ļauj līdzās pastāvēt dažādām mūzikas un mākslas formām, dažādiem cilvēkiem, kas visi ir atraduši savu ceļu uz “Intsikurmu”, lai baudītu mieru, dabu un mūziku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+