×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
30. janvāris, 2017
Drukāt

Igauņu sensācija uz slēpēm – 14 gadu vecumā otrais “X Games” zelts (video) (1)

sildaru

Igaunijas frīstaila slēpotāja Kellija Sildaru, kura ir vien 14 gadus veca, svētdien otro reizi pēc kārtas uzvarējusi ekstrēmo sporta veidu pasaulē ļoti prestižajās “X Games” ziemas sacensību.

Pērn Sildaru pēc triumfa sloupstaila sacensībās frīstaila slēpošanā kļuva par visu laiku jaunāko “X Games” sacensību čempioni, bet šogad panākumu atkārtojusi un kļuvusi par pirmo sportisti, kas pirms 15 gadu vecuma sasniegšanas tikusi pie diviem “X Games” zeltiem.

Kaut otrajā braucienā Sildaru nopelnīja par punktu mazāk nekā pirmajā, viņa pauda, ka labāks bijis tieši otrais mēģinājums. Tomēr sportiste atzīst, ka vēlējusies nostartēt labāk.

Zīmīgi, ka dubultuzvaru izcīnīja divas sacensību jaunākās sportistes, jo sudrabu ieguva 15 gadus vecā francūziete Tesa Ledo.

Tikmēr Sildaru kontā tagad ir jau trīs “X Games” godalgas, jo sestdien viņa guva sudrabu “Big Air” disciplīnā uz slēpēm.

“Viņa nāk no Baltijas jūras ostas pilsētas Tallinas un ir kļuvusi par leģendu Igaunijā. Arī Igaunijas mediji bija ieradušies Espenā, sekojot viņai,” raksta izdevums “The Denver Post”.

Sildaru decembrī tika nosaukta par 2016.gada Igaunijas labāko jauno sportisti.

Kā zināms, slopstaila disciplīnas frīstaila slēpošanā un arī snovbordā kopš 2014.gada iekļautas arī olimpisko spēļu programmā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Igauņiem nav rene. Tāpēc viņi veicina ziemas sporta veidu attīstību-slēpošanu,frīstailu…., kur var piedalīties bērni un jaunieši gandrīz neierobežotā skaitā. Tātad racionāli tiek tērēti valsts līdzekļi sportam un tautas veselībai. Mēs? iegrūžam miljonus dažos desmitos, lai izcīnītu medaļas.

Draugiem Facebook Twitter Google+