×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
8. februāris, 2013
Drukāt

Igauņu tekstilmākslinieka Pētera Kūtmas izstāde

Rīgas Latviešu biedrībā no 8. februāra līdz 27. februārim skatāma igauņu tekstilmākslinieka Pētera Kūtmas (Peeter Kuutma) izstāde.

Tekstilmākslinieks Pēteris Kūtma dzimis 1938. gadā Tallinā. 1966. gadā absolvējis Igaunijas Mākslas akadēmijas Tekstildizaina nodaļu. Šobrīd mākslinieks strādā par zīmēšanas skolotāju Tallinas Mākslas skolā un, kopš 1994. gada, vada aušanas studiju. P. Kūtma daudzus gadus ir strādājis par rūpniecības dizaineri, bijis Igaunijas Mākslinieku savienības valdes sekretārs un tēlotājmākslas eksperts Igaunijas Kultūras ministrijā.
Pēteris Kūtma ir Igaunijas Mākslinieku savienības, Igaunijas Tekstilmākslinieku savienības, Igaunijas Interjera arhitektu savienības un gobelēnu mākslinieku kopas „Free Will” (Brīvā griba) biedrs.
Viņa darbi ir atrodami gan Igaunijas Dekoratīvi lietišķās mākslas un dizaina muzejā, gan privātās kolekcijās Somijā, Zviedrijā, Kanādā, Igaunijā un Japānā. Mākslinieks ir veidojis tekstildarbus Igaunijas vēstniecībām Helsinkos, Stokholmā un Oslo, kā arī Igaunijas Parlamentam.
Izstāde tapusi kā Rīgas Latviešu biedrības un Igaunijas biedrības „Estonia” pirmais sadarbības projekts.
Ieeja brīva.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+