×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
28. februāris, 2013
Drukāt

Igauņu veiksmes stāsts – “Ewert and the Two Dragons”


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Baltijas folkroka sensācija – igauņu indī mūzikas apvienība “Ewert and the Two Dragons” 1. martā uzstāsies koncertzālē Palladium”, kur klausītājus priecēs vērienīgs pavasara koncerts.


 

Igauņu grupa muzicē četri jauni mūziķi – balss un taustiņinstrumentālists Everts Sundja, ģitāristi Erki Pārnoja un Ivo Eti, bundzinieks Kristiāns Kallass, un tā šobrīd uzskatāma par vienu no starptautiski pamanītākajām Baltijas indī mūzikas apvienībām. “Ewert and the Two Dragons” (“Everts un divi pūķi”) panākumu pamatā ir jauno mūziķu neizsmeļamā enerģija, kas katru grupas koncertu pārvērš melodiskā un emocionālā ceļojumā. Viņu vizītkarte – maigs skanējums, vasarīgi ģitāru un bungu ritmi, kā arī patiesi atzīstama daudzbalsība, atgādinot šobrīd slavas virsotnēs mirdzošos britus “Mumford & Sons”.

Par mūziķu veiksmīgās karjeras atspēriena punktu tiek uzskatīts skaņdarbs “(In The End) There’s Only Love” no grupas otrā albuma “Good Man Down” (2011). 2011. gada nogalē “Ewert and The Two Dragons” tika izvirzīti Igaunijas Mūzikas gada balvai piecās kategorijās – labākā grupa, labākais albums, labākais roka albums, labākā dziesma un labākais videoklips – un arī saņēma balvas visās piecās minētajās kategorijās. Albuma panākumiem sekoja neskaitāmi koncerti ievērojamos mūzikas festivālos, tostarp Vācijas “Popkom”, Austrijas “Waves Vienna”, kā arī Nīderlandes “Eurosonic Festival”, kur abi grupas koncerti bija pilnībā izpārdoti. Savukārt 2012. gads kļuva par mūziķu starptautiskās atzinības gadu – aprīlī sāktās turnejas laikā grupa koncertēja Eiropā un Ziemeļamerikā, sniedzot vairāk nekā 100 koncertus.

Grupas panākumus turpina gada sākumā saņemtā “European Border Breakers Award” (EBBA, “Eiropas robežpārkāpēju balva”), ko piešķir jauniem un daudzsološiem Eiropas mūziķiem, kas aizvadītajā gadā guvuši ievērojamus panākumus ārpus savas dzimtenes robežām.

Agrāko gadu balvu ieguvēju vidū ir Adele, Anna Kalvi, Demiens Raiss, “Mumford & Sons” un citas slavenības. Starp citu, balvu pasniegšanas ceremonijā pirmoreiz EBBA desmit gadu vēsturē laureātu pieteica valsts prezidents – pirms izpildīt tituldziesmu no albuma “Good Man Down”, publika vēroja Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa video uzrunu. Savukārt Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Paets, šogad pasniedzot gadskārtējās Igaunijas kultūras balvas, pateicās grupai par Igaunijas vārda nešanu pasaulē un piebilda, ka “Ewert and The Two Dragons” pašlaik ir izcilākais igauņu mūzikas veiksmes stāsts aiz valsts robežām.

Par “Ewert and The Two Dragons” panākumiem var lepoties arī Latvija, jo grupas aktuālo albumu “Good Man Down” 2011. gadā izdeva neviens cits kā Latvijas mūzikas apgāds “I Love You Records”. Grupu iemīļojuši arī pašmāju klausītāji – tā uzstājusies gan Latvijas mūzikas festivālos – viņi uzskatāmi par Salacgrīvas lielfestivāla “Positivus” veterāniem, vairākkārt muzicējuši arī festivālā “Summersound” Liepājā, kā arī izpārdotos koncertos Rīgā, Valmierā un Liepājā.

“Ewert and The Two Dragons” koncertu Rīgā šoreiz iesildīs pašmāju grupa “Momend”. Grupas vokālists un dziesmu autors Kārlis Strūbergs priecājas par iespēju, sakot, ka igauņu grupa ir pierādījusi, ka iespējams sasniegt daudz un nav svarīgi, no kurienes tu nāc.

“Viņu panākumi noteikti iedvesmo daudzus jaunos Baltijas mūziķus, tajā skaitā arī mūs pašus, tāpēc šī uzstāšanās ir jo īpaši patīkama,” uzsver mūziķis.

 

VARBŪT NODER

Laiks – 1.III 20.00. Ieeja no 19.00

Vieta – Rīga, “Palladium”

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, HYPERLINK “http://www.bilesuserviss.lv” www.bilesuserviss.lv

Cena – Ls 13 un 15

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+