×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
28. februāris, 2013
Drukāt

Ignorē Zvārdē savāktos 900 parakstus


bistami_42

Līdzšinējais riņķa dancis ap Zvārdes pagasta zemes teritoriju ir bijis un pastāv ar nolūku iegūt to valsts īpašumā par zemu atpirkšanas cenu. Ja speciāli meklē spridzekļus, tos atradīs visā Kurzemes frontes teritorijā. Vai ministrs Artis Pabriks nav uzskatāms par bīstamāko spridzekli pagastam? Vai viņam nav nepieciešama morālā neitralizēšana? 


 

10. janvāra publikācijā ”Latvijas Avīzē” Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta direktors Airis Rikveilis brīdina nekāpt nost no ceļa, jo varot uzsprāgt. Kas noticis tik pēkšņi pēc 20 gadiem? Vai kāds speciāli izsējis spridzekļus?

Zvārdenieki ir sava pagasta patrioti. Zvārdes notikumi ir piemērs, kā valsts vara cīnās pret patriotismu. Aicinu visus Latvijas zemniekus atbalstīt jau tā cietušos zvārdeniekus cīņā par iespējām pašiem turpināt būt saimniekiem savā senču zemē. Zvārdenieki savākuši 900 parakstu un iesnieguši tos premjeram. Atbildi nav saņēmuši. Valdības pārstāvju draudi satraukuši pagasta pārvaldi un iedzīvotājus.

Paldies pampāļniekam Aldim Belsonam par avīzē publicēto atbalstu! Viņš atsaucas uz nesen Zvārdē notikušajām vilku medībām, kurās piedalījušies 300 mednieki no visas Latvijas. Arī viņiem ir ko teikt par drošību. Bīstamības pamatojums neiztur nekādu kritiku, saka zvārdenieks Ivars Nesters. To iekārojuši bagātnieki vai vēl kāds. Par Zvārdes nākotni domājot, man ir ieteikumi divās paralēlās saimniecības nozarēs. Varētu audzēt gaļas šķirnes lopus krūmainajās platībās, bet auglīgajās platībās varētu veidot augļu un ogulāju dārzus. Iesaku organizēt kooperatīvus un līdzekļus sākumam prasīt no Eiropas Savienības.

Ar patiesu cieņu, 
Silvija Krūmiņa Tukumā, bijusī zvārdeniece

 

Pēdējā publiskotā informācija no valdības puses par Zvārdes pagasta nākotni bija otrdien, 26. februārī, kad valdība lēma, ka jāpiešķir Saldus novada Zvārdes pagasta pārvaldei līdzekļi astoņu informatīvo stendu ierīkošanai, kas brīdinās par lielu piesārņojumu ar sprādzienbīstamiem priekšmetiem.

Saldus novada Zvārdes pagasta pārvaldes vadītājs Imants Džulis pauž izbrīnu, kas tas par lēmumu. ”Vai ar atpakaļejošu datumu? Informatīvie stendi tika uzstādīti jau oktobrī, un ar to arī tracis sākās. Mēs joprojām gaidām atbildi iedzīvotājiem, kad klātienē beidzot būs gatavs par notiekošo runāt kāds atbildīgais nozares ministrs vai premjerministrs.

Līdzšinējie skaidrojumi neiztur kritiku. Kāpēc nevarētu attīrīt teritoriju no sprādzienbīstamiem priekšmetiem privātīpašumā? Ja tam ir kāds juridisks šķērslis, varētu kādu likumu mainīt. Līdz šim pastāv uz to, ka ir jāatbrīvo teritorija noteiktā skaitā hektāru. Tā ir tikai puse no bīstamās teritorijas, tāpēc tas drīzāk izskatās pēc plāna nākotnē ierīkot poligonu,” spriež I. Džulis.

Zemju īpašniekiem joprojām tiek izteikti piedāvājumi pārdot zemi. Publiski izskanējis, ka Zvārdes baznīcā 10. februārī prāvests Uldis Gailītis pat plānojis vadīt aizlūgumu par to, lai Dievs pasargā zvārdeniekus no Aizsardzības ministrijas, NATO un Latvijas valsts. Šāds ”Neatkarīgās Rīta Avīzes” formulējums gan bijis klaji meli, ”Latvijas Avīzei” pauda U. Gailītis. ”Nekad neesmu teicis, ka lūgšana būs pret Latvijas valsti. Lūdzām Dievu, jo divas dienas iepriekš bija zvārdenieku sapulce – cilvēki satraucās, ka sprādzienbīstamība nav īstais iemesls. Tāpēc mēs lūdzām, lai situācija kļūtu skaidrāka, lai cilvēki uzzinātu taisnību, kāpēc procesi notiek. Dievs dod, lai varam visu atrisināt ar mieru un mīlestību! Dievs vienmēr atbild uz lūgšanām. Ko tieši viņš darīs, es nezinu, jo Dievam ir savs prāts, kā situāciju risināt,” skaidro U. Gailītis.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+