×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
7. jūnijs, 2012
Drukāt

Igo 50 gadi koncertos

ReklāmfotoReklāmfoto

Šogad apaļu jubileju svin viena no latviešu rokmūzikas pazīstamākajām balsīm – dziedātājs un dzejnieks Igo. Atzīmējot šo notikumu, mūziķis no 9. jūnija dodas jubilejas koncertturnejā Latvijas pilsētās, bet šovakar Mazajā Mežotnes pilī svin sava jaunā DVD “Ieelpots” atvēršanas svētkus.

 

9. jūnijā dziedātājs, mūziķis un tautā iemīļotais mākslinieks Igo kāps uz Cēsu Pils parka estrādes skatuves, lai priecētu skatītājus jubilejas koncertu cikla “Mani 50” pirmajā koncertā. Igo teic: “Mani 50” atšķirsies gan no koncertiem, kas notikuši par godu mūziķa 30 gadiem uz skatuves, gan arī no līdz šim izskanējušās autorprogrammas. “Koncerta robežas nebūs strikti noteiktas, uz skatuves būs vairāk viesu, nekā ierasts. Tie ir 50 dzīves gadi, un koncerta laikā cilvēki uzzinās arī kaut ko par manu dzīvi pirms skatuves, bērnību, jaunību,” atklāj mūziķis.

Cēsu Pils parka estrādē pat gaidāms improvizēts jubilāru saiets – kopā ar Igo būs gan šā gada gaviļnieks, komponists Zigmars Liepiņš, gan jubilārs, komponists Valts Pūce.

 

“Igo spēks slēpjas īpašā spējā pāriet visiem satricinājumiem, ko sagādā dzīve, un pārvarēt visas iespējamās grūtības. Igo ir cilvēks, kas nekad nepadodas un cīnās līdz galam, lai beigās vienmēr izietu kā uzvarētājs,” teic Z. Liepiņš.

 

Koncerta viesmākslinieku pulkam pievienosies arī operdziedātāja Evija Martinsone, dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels, Artis Dvarionas un Rolands Ūdris, talantīgā un virtuozā koklētāja Laima Jansone, kā arī “Latvijas Zelta talantu 2012” laureāts – koklētājs Ansis Jansons, šova “OKartes skatuve” līdere Antra Stafecka, saksofonists Zintis Žvarts, Igo pavadošā grupa un Vidzemes kamerorķestris diriģenta Andra Veismaņa vadībā, izpildot skaņdarbus, ko aranžējis ilggadējs Igo skatuves kolēģis, pianists Juris Kristons.

Igo un A. Veismaņa sadarbība nejauši sākusies aizvadītā gada decembrī, turpināsies arī pēc koncertcikla “Mani 50” – 19. jūlijā Igo kopā ar Vidzemes kamerorķestri sniegs multimediālu koncertu Kuldīgā, Svētās Annas baznīcā, bet Ziemassvētku laikā iecerēts attīstīt Igo mūzikas menedžmenta rīkotos koncertus Latvijas baznīcās.

Koncerta divās daļās varēs klausīties ne tikai tautā iemīļoto Igo zelta repertuāru un jaunāko veikumu, bet arī mūziķa savulaik izpildītos skaņdarbus no Zigmara Liepiņa rokoperas “Lāčplēsis”, operas “Parīzes Dievmātes katedrāle” un 90. gadu nogalē tapušā Jāņa Lūsēna muzikālā cikla “Kā maigi dzelošs rožu krūms”. Savukārt jaunajā DVD iemūžināts Igo skaistākais un pēdējo gadu veiksmīgākais projekts “Ieelpots”, kas izceļojis Latvijas skaistākās pilis un muižas. Koncerta ierakstā apvienotas populārākās Igo izpildītās dziesmas, tāpat arī prozas lasījumi un režisora Kristapa Streiča unikālās videoprojekcijas.

 

UZZIŅA

9. VI 20.00 Cēsu Pils parka estrādē (ieeja no 19.00)

17. VI 20.00 Dzintaru koncertzālē (ieeja no 19.00)

29. VI 20.00 Liepājas koncertdārzā “Pūt, vējiņi!” (ieeja no 19.00)

Biļetes – “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+