×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
27. aprīlis, 2012
Drukāt

Igo 50. jubileju atzīmēs ar koncertciklu

igo1

Mūziķis Igo 50. dzimšanas dienu atzīmēs ar koncertciklu “Mani 50”, jūnijā sniedzot jubilejas koncertus trīs Latvijas pilsētās – Cēsīs, Jūrmalā un Liepājā.

9.jūnijā mūziķis uzstāsies Cēsu Pils parka estrādē, 17.jūnijā – Dzintaru koncertzālē Jūrmalā, bet savā dzimšanas dienā – 29.jūnijā – Igo viesosies Liepājā, koncertdārzā “Pūt, vējiņi!”.

Kā šodien preses konferencē žurnālistiem pastāstīja Igo, “Mani 50” atšķirsies gan no koncertiem, kas notikuši par godu mūziķa 30 gadiem uz skatuves, gan arī no autorprogrammas. “Koncerta robežas nebūs strikti noteiktas, uz skatuves būs vairāk viesu nekā ierasts. Tie ir 50 dzīves gadi, un koncerta laikā cilvēki uzzinās arī kaut ko par manu dzīvi pirms skatuves, bērnību, jaunību,” par gaidāmajiem koncertiem stāstīja Igo.

Igo jubilejas koncertam paredzētas divas daļas. Tajās būs klausāmas ne tikai mūziķa populārākās un jaunākās kompozīcijas, bet arī viņa savulaik izpildītie skaņdarbi no Liepiņa un Māras Zālītes rokoperas “Lāčplēsis”, operas “Parīzes Dievmātes katedrāle” un 90.gadu nogalē tapušā Jāņa Lūsēna muzikālā cikla “Kā maigi dzelošs rožukrūms”.

Koncertos “Mani 50” kopā ar Igo uz skatuves kāps ne tikai mūziķi, ar kuriem Igo ir sadarbojies savas karjeras laikā, bet arī latviešu komponisti, kas rakstījuši mūziķim skaņdarbus.

Savu dalību Igo jubilejas koncertos apstiprinājuši komponisti Raimonds Pauls, Zigmars Liepiņš, Jānis Strazds, Valts Pūce, operdziedātāja Evija Martinsone, dziedātāji Zigfrīgs Muktupāvels, Andris Ērglis, Artis Dvarionas, Rolands Ūdris, koklētāja Laima Jansone, saksofonists Zintis Žvarts, grupa “Remix” u.c., kā arī Vidzemes kamerorķestris diriģenta Andra Veismaņa vadībā, izpildot skaņdarbus, ko aranžējis ilggadējs Igo skatuves kolēģis, pianists Juris Kristons.

“Nav jau lielas atšķirības – klasiskā, nopietnā mūzika vai pops un roks. Galvenais, lai laba mūzika. Svarīgi ir iedziļināties tajā lietā,” par Vidzemes kamerorķestra sadarbību ar Igo izteicās Veismanis.

Kā piebilda abi mūziķi, viņu sadarbība nejauši sākusies decembrī, un tā grasās turpināties arī pēc koncertcikla “Mani 50” – 19.jūlijā Igo kopā ar Vidzemes kamerorķestri sniegs multimediālu koncertu Kuldīgā, Svētās Annas baznīcā, bet Ziemassvētku laikā iecerēts attīstīt Igo mūzikas menedžmenta rīkotos koncertus Latvijas baznīcās.

Biļetes uz Igo jubilejas koncertiem nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā “www.bilesuparadize.lv”, un to cena ir no pieciem līdz 20 latiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+