Uncategorized

Igo koncertuzvedums “Zeme” sāk savu skanējumu 
 0

Foto – Jānis Vidmants

Pēdējos gados rudens pusē Dzintaru koncertzālē Igo aicina uz kādu no saviem lielkoncertiem. Arī šogad 28. augustā Igo un komponists Valts Pūce aicina uz jauno koncertuzvedumu “Zeme”, kas ir četru dabas stihiju cikla “Uguns. Zeme. Ūdens. Gaiss.” otrais projekts. Pirms diviem gadiem kopā ar komponistu Jāni Strazdu klausītāju vērtējumam tika nodots pirmais projekts “Uguns”. 


 

Igo pie šī projekta kopā ar komponistu V. Pūci sāka strādāt pirms diviem gadiem. Komponists atzīst, ka viņam personīgi šis projekts patīk un ka sadarbība jau ilgi tikusi “perināta”. “Ir radies tīri saturīgs darbs, un es ļoti ceru, ka tam nebūs lemts vienas dienas mūžs,” teic V. Pūce.

Spēks un enerģija, ko Igo ieliek mūzikā, ne tikai spēj, bet tiešām aizrauj klausītājus. Diriģents Andris Veismanis projektā piedalās ar savu stīgu kvartetu un par sadarbību ar Igo saka: “Tā nav tikai dziedāšana – tas ir tāds mediāls projekts. Ļoti daudz kas tika veidots kopā sintēzē – dzeja, māksla, plenērs. Es jūtu, ka Igo ap sevi pulcina profesionālus mūziķus. Man prieks, ka es redzu šo savādāko attieksmi pret rokmūziku… Igo nav rokmūziķis, kas iekritis depresijā un tad nāk ar dažām skaistām dziesmām. Tās nav nejaušības, jo tādu dziesmu ir ļoti daudz. Un Igo sadarbojas ar spilgtiem komponistiem, lai radītu labu mūziku.”

Igo savos koncertos vienmēr ir piedomājis pie dziesmu vizuālajiem noformējumiem.

Šajā koncertā videoprojekcijas veidos māksliniece Gita Straustiņa, kura saka, ka viens no uzdevumiem ir kopā ar pārējiem dalībniekiem veidot šo emociju gammu, kopējo pasauli… atbildības sajūtu par zemi. “Par zemi kā stihiju, zemi kā mūsu dzīvesvietu.” Pats Igo par zemi saka: “Īstenībā zeme jau arī ir tāds kosmosā esošs kuģis, uz kura kādu brīdi mēs šeit uzturamies.”

Igo projektā “Zeme” kā viesmākslinieki piedalīsies arī Dailes teātra aktieris un režisors Juris Strenga un Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa-Egliena. Arī aktrise D. Lūriņa atzīst, ka tā būs interesanta pieredze gan tiem, kuri būs uz skatuves, gan tiem, kuri zālē, ka visi tiks ievadīti jaunā sajūtu pasaulē. Igo, veidojot šo koncertprogrammu, iedvesmojās no tautas pasakām, un no tām radušies šie dzejoļi. Diezgan apjomīgi, skaisti, un pasaka savā ziņā ir pārcelta dzejā. “”Pasaka par Saulgriezi” – man ļoti iepatikās tas stāsts. Es sāku rakstīt un domāt, kā tas viss veidosies atskaņās un pēc tam ietērpsies mūzikā. Vienā brīdī sapratu, ka tur nav īsti piedziedājuma, nav panta, un turklāt parādās ļoti daudz informācijas, kuru nevar un arī nevajag ietvert skaņās. Tādēļ radās teksts, kas nav dzeja. Tas tika piedāvāts Jurim Strengam lasīšanai.” J. Strenga ir stāstnieks un ierunā tekstus arī kompozīcijā “Velns par palīgu”. “Pazīstot Igo kā pilnīgi traku cilvēku, es biju ļoti priecīgs tāpēc, ka zināju – mani sagaida interesants piedzīvojums, ceļojums. Man ir bauda piedalīties šajā ceļojumā, kaut arī nedaudz,” par savām sajūtām pie šī darba stāsta J. Strenga.

Igo projektā “Zeme” uzstāsies kopā ar plašu mūziķu un viesmākslinieku sastāvu. Koncertā piedalīsies arī mūsdienu deju grupa “Buras”, flautists Andis Klučnieks, saksofonists Zintis Žvarts, elektroduets “Das IST”, dziedātāja Ieva Kerēvica, mūzikas dizainers Andris Indāns, komponisti – Jānis Strazds un Valts Pūce, Igo pavadošā grupa: Juris Kristons, Reinis Ozoliņš, Ivars Jercums, Armands Alksnis, Kaspars Kurdeko un citi.

Koncerts būs divās daļās. Pirmajā daļā skanēs jaunie “Zemes” skaņdarbi, bet otrajā daļā skanēs daļa no pirmā projekta “Uguns” un, protams, tās kompozīcijas, kuras klausītāji vienmēr vēlas dzirdēt. Kā Igo saka – lai varētu vienoties kopīgā dziesmā un kopīgā priekā par to, ka mēs dzīvojam.

Veidojot jauno koncertuzvedumu, kā arī albumu, tā tapšanā piedalījušies vairāk nekā 50 dažādu pasaules valstu pārstāvji, kas šobrīd dzīvo Latvijā, tostarp arābu kultūras centra priekšsēdētājs Hosams Abu Meri, Latvijā dzīvojošais soms – mūziķis Marko Ojala, dziedātāja poliete Anna Polansky, spāņu pavārs Havjers Garsija, itālis Roberto Meloni, gruzīnu gleznotājs Nukzars Paksadze, kultūras pārstāvji no Indijas, Šrilankas, Bengālijas, Nepālas, Armēnijas, Nigērijas, Brazīlijas, Ķīnas, Francijas, Rumānijas, Korejas, Uzbekistānas, Filipīnām, Marokas utt. Visi šie dažādo kultūru pārstāvji ierunājuši frāzi, katrs savā valodā, kas tiks atskaņota koncertuzveduma noslēguma dziesmā “Mana Zeme” – par to, cik katram sava zeme ir svēta un svarīga.

 

UZZIŅA:

28. VIII 19.00 – Dzintaru koncertzāle

25. X 19.00 – Valmieras kultūras centrs

1. XI 19.00 – Jelgavas kultūras nams

2. XI 19.00 Liepāja, Olimpiskais centrs

8. XI – 19.00 Rīga, Stradiņa universitātes aula

Biļetes – “Biļešu paradīze” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena – no Ls 5 – Ls 20

 

 

LA.lv