Sports
Hokejs

IIHF inspekcija: Rīgā var rīkot pasaules čempionātu 0

foto -LETA

Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) pārstāvji ceturtdien Rīgā inspektēja Latvijas gatavību 2021.gadā uzņemt pasaules čempionātu hokejā, paliekot apmierināti ar redzēto.

Uz 2021.gada pasaules čempionāta kopīgu rīkošanu pretendē Latvija un Baltkrievija, bet viņām konkurenci sagādās Somija, kas arī izvirzījusi savu kandidatūru. LHF ar Baltkrievijas Hokeja federācija (FHRB) kopīgu pieteikumu čempionāta rīkošanai iesniedza 10.janvārī, bet tagad abas valstis apmeklēja IIHF inspekcija.

Latvijā ieradās IIHF pasākumu un novērtēšanas komitejas locekļi Igors Nemečeks no Slovākijas un zviedrs Pēters Forsbergs, kurš ir vārda un uzvārda brālis slavenajam hokejistam, ar kuru savulaik Stenlija kausu kopā izcīnīja Sandis Ozoliņš.
Inspektori apmeklēja “Arēna Rīga” halli, kur plānots aizvadīt čempionāta vienas apakšgrupas spēles un divus ceturtdaļfinālus. Tāpat IIHF pārstāvji iepazinās ar viesnīcu infrastruktūru, transporta sistēmu un citām turnīra sekmīgai norisei nepieciešamajām lietām.

Viesi uzsvēruši, ka Latvijai, kur pasaules čempionāts notika jau 2006.gadā, ir pieredze šāda turnīra rīkošanā un tā ir spējīga vēlreiz uzņemt līdzīga līmeņa sacensības.

Saistītie raksti

Pirms viesošanās Rīgā inspektori trešdien pabija Minskā, kur pasaules čempionāts iepriekšējo reizi notika 2014.gadā. “Kopš iepriekšējā čempionāta, kad bija zināmas problēmas dažās organizatoriskajās pozīcijās, tagad “Minsk-Arena” hallē viss ir savests kārtībā. Līdz 2021.gadam halle vairs nebūs tik jauna, kā 2014.gadā, taču ar nelieliem uzlabojumiem viss būs kārtībā,” Nemečeka teikto Minskā citē aģentūra BELTA.

IIHF inspekcija vēlāk apmeklēs arī Somiju, kur čempionātu plānots aizvadīt Helsinkos un Tamperē.
Lēmums par 2021.gada pasaules čempionāta rīkošanu tiks pieņemts IIHF gadskārtējā kongresā šī gada 19.maijā Ķelnē.
Rīga kandidēja uz pasaules čempionāta rīkošanu arī 2014.gadā, 2017.gadā (kopā ar Kopenhāgenu) un 2018.gadā.

LA.lv