Sports
Hokejs

IIHF: “Kurbada” ledus halli varētu izmantot kā 2021.gada PČ treniņu vietu0

foto: HK “Kurbads”

Šogad atklāto “Kurbads” ledus halli, kurā aizvadītajā nedēļas nogalē norisinājās Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Kontinentālā kausa izcīņas otrās kārtas turnīrs, varētu izmantot kā 2021.gada pasaules čempionāta treniņu vietu, atzinis IIHF pārstāvis Igors Nemečeks.

Kā zināms, 2021.gada pasaules čempionāts notiks Rīgā un Minskā, Latvijā spēles aizvadot “Arēnā Rīga”. Tiesa, joprojām aktuāls ir jautājums par treniņhalli Rīgā. Kā iespējamais variants minēts treniņhalles celtniecība pie “Arēnas Rīga”, taču pastāv iespēja, ka par to varētu tikt izmantota arī “Kurbads” halle, pie kuras plānots uzcelt arī starptautiskām prasībām atbilstošu 60×30 metru ledus laukumu. Zīmīgi, ka pašlaik Rīgā vienīgi “Arēnas Rīga” ledus laukums ir starptautiskajiem izmēriem atbilstošs, bet visi pārējie ir mazāki.

Tagad Nemečeks, kurš klātienē apmeklēja Kontinentālā kausa spēles, atzina, ka “Kurbada” halle varētu tikt izmantota kā treniņu arēna pasaules čempionāta laikā.

“Turnīrs noritēja atbilstoši IIHF visaugstākajām kvalitātes prasībām. Rekomendēšu IIHF, ka šī ir lieliska vieta starptautiskiem turnīriem. Halli ar drīzumā gaidāmo 60×30 metru ledus laukumu var izskatīt arī kā iespējamu treniņu vietu 2021.gada pasaules čempionātam, ja tiek organizēts policijas eskorts un īpaši šim nolūkam būvētā halle “Arēna Rīga” tuvumā nevar nodrošināt noslodzi vai netiek uzbūvēta laikā,” Nemečeka teikto citē Latvijas čempionvienība “Kurbads”.

Savukārt Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Viesturs Koziols izteica atzinību un pateicību hokeja klubam “Kurbads” par lieliski noorganizētu turnīru.

“Arī no IIHF esmu saņēmis vislabākās atsauksmes. Man ir patiess lepnums, ka Latvijā ir tāds klubs, kas sevi prot parādīt vietējā čempionātā un nest arī Latvijas vārdu starptautiskajā arēnā,” uzsvēris Koziols.

Latvija un Baltkrievija tiesības rīkot 2021.gada pasaules čempionātu ieguva maijā IIHF kongresā, pārspējot Somijas kandidatūru.

Rīgā norisināsies vienas apakšgrupas astoņu komandu apļa turnīrs un divas ceturtdaļfināla cīņas, bet izšķirošie mači par medaļām tiks aizvadīti Minskā, kur pirms tam spēlēs arī otras apakšgrupas astoņas komandas.

Latvijā līdz šim vienīgo reizi pasaules čempionāts hokejā notika 2006.gadā, kad spēles tika aizvadītas tobrīd nesen uzceltajā “Arēnā Rīga”, kā arī speciāli pielāgotajā “Skonto” hallē, bet treniņi norisinājās arī “Volvo” sporta centra ledus hallē.

Rīga kandidēja uz pasaules čempionāta rīkošanu arī 2014.gadā, 2017.gadā (kopā ar Kopenhāgenu) un 2018.gadā, bet tad pie rīkošanas tiesībām netika.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka “Kurbads” savā laukumā notikušajā Kontinentālā kausa otrajā kārtā izcīnīja uzvaras visās trijās spēlēs un sasniedza trešo kārtu. Vispirms piektdien ar 5:2 tika pārspēta Polijas komanda “Tychy”, sestdien ar 8:1 tika sagrauts Ukrainas klubs “Donbass”, bet svētdien gūta virsroka 2:1 pār Igaunijas čempioni “Narva”.

Saistītie raksti

“Kurbads” trešajā kārtā 17.-19.novembrī sacentīsies Dānijā – šajā grupā būs arī mājiniece Rungstedes “Seier Capital”, vārtsarga Ervīna Muštukova pārstāvētā Lielbritānijas komanda Šefīldas “Steelers” un Minskas “Junostj” no Baltkrievijas.

Trešās kārtas turnīra divas labākās komandas kvalificēsies IIHF Kontinentālā kausa finālam, kas notiks nākamā gada 12.-14.janvārī.

LA.lv