Sports
Hokejs

IIHF prezidents Fāzels apmeklēs Rīgā gaidāmo olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru hokejā 16

foto: LETA

Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) prezidents Renē Fāzels apmeklēs septembra sākumā Rīgā gaidāmo 2018.gada olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru, vēsta Latvijas Hokeja federācija (LHF).

Phjončhanas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrs hokejā “Arēnā Rīga” notiks no 1. līdz 4.septembrim.

Fāzels iepriekšējo reizi Rīgā viesojās pērn septembrī, kad tikās ar Latvijas Valsts prezidentu Raimondu Vējoni. Toreiz tikšanās laikā Fāzels norādīja, ka, lai gan Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlējošajiem hokejistiem sezona būs jau sākusies, visiem klubiem būs jāievēro IIHF noteiktais starptautisko izlašu pārtraukums.

Latvijas hokeja izlase par ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm spēkosies ar Austrijas, Japānas un Vācijas izlasēm.

Pirms tam 30.augustā Latvijas izlase aizvadīs pārbaudes spēli pret Dānijas valstsvienību.

Vācijas izlase, kas pasaules rangā ir desmitajā vietā, maijā notikušajā pasaules čempionātā spēlēja ceturtdaļfinālā un turnīra kopvērtējumā ierindojās septītajā vietā. Savukārt Austrija, kura rangā atrodama 17.vietā, pērn izkrita no elites divīzijas un šogad pirmās divīzijas A grupā ierindojās tikai trešajā vietā, tādējādi neatgriežoties elitē.

Tikmēr Japāna reitingā ieņem 21.vietu, bet pasaules čempionātā pirmajā divīzijā A grupā palika sestā, tādējādi izkrītot uz pirmās divīzijas B grupu.

Latvijas izlase ir piedalījusies iepriekšējās četrās olimpiskajās spēlēs – 2002.gadā Soltleiksitijā, 2006.gadā Turīnā, 2010.gadā Vankūverā un 2014.gadā Sočos, kur spēlēja arī Austrijas izlase, kas iepriekšējā kvalifikācijā aiz svītras atstāja Vāciju.

No Latvijas pretiniecēm kvalifikācijas turnīrā vispieredzējušākā olimpisko spēļu dalībniece ir Vācija, kas piedalījusies 19 turnīros. Tiesa, pēdējo divdesmit gadu laikā vācieši nav tikuši augstāk par astoto vietu, kuru viņi izcīnīja 2002.gadā.

Saistītie raksti

Austrijas hokeja izlase olimpiskajās spēlēs piedalījusies 13 reizes, bet aizpērn Sočos tā ieņēma desmito vietu. Savukārt japāņu kontā ir deviņas Olimpiādes, bet pēdējo reizi uzlecošās saules zeme olimpiskajās spēlēs piedalījās 1998.gadā Nagano, kad ceļazīmi ieguva kā turnīra rīkotāja.

2018.gada olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā izlasi vadīs Leonīds Beresņevs, kurš galvenā trenera amatā atgriezās šī gada februārī.

Biļetes uz olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru nopērkamas “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās visā Latvijā un internetā. Atkarībā no izvēlētā sektora biļete uz vienu spēli maksā 10, 16 vai 20 eiro. Uzrādot attiecīgo apliecību, skolēni, studenti, pensionāri un invalīdi biļeti varēs iegādāties ar 50% atlaidi. Invalīdiem ratiņkrēslos, iepriekš piesakoties LHF, ieeja brīva, bet pavadonim biļete maksā pieci eiro. Savukārt biļetes skolēniem ne mazāk par 16 cilvēkiem grupā, kur uz katriem 15 skolēniem ir viens pieaugušais pavadonis, maksā trīs eiro.

LA.lv