Latvijā
Politika

Ījabs: Daļa vēlētāju nav pamanījuši, ka pie varas ir “zaļie zemnieki”12


Ivars Ījabs
Ivars Ījabs
Foto – Karīna Miezāja

Lai gan vēlētāji ar valdības darbu nav īsti apmierināti, tomēr tas neatspoguļojas Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) reitingā, kas liecina, ka daļa balsotāju nav pat īsti pamanījuši, ka jau labu laiku pie varas ir “zaļie zemnieki”, – šādu viedokli šodien Latvijas Reģionu apvienības (LRA) forumā “Reģionu spēks Latvijas izaugsmei” pauda politologs Ivars Ījabs.

Politologs vērsa uzmanību, ka pie varas ir partija, kuras reitingos neparādās tas, ka vēlētāji ar valdības darbu nav īsti apmierināti. Sagaidāms, ka šādā situācijā Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) priekšvēlēšanu laikā sagaida “asi pārdzīvojumi”, jo viņam tiks uzdoti daudzi jautājumi, tajā skaitā no LRA pārstāvju puses, prognozēja politologs.

Ījabs akcentēja, ka priekšvēlēšanu kampaņā jāņem vērā, ka ir mainījusies mediju vide. No LRA viedokļa pozitīvi esot tas, ka nav augsta “antireitinga” – šī neparādīšanās uz “politiskā ekrāna” nozīmē pietiekoši lielu atbalsta potenciālu, kur politiskajam spēkam ir iespējams iegūt piekritējus, skaidroja Ījabs.

Latvijas vēlētājs nav radikāls un nav ekstrēmists, tāpēc Latvijas Reģionu apvienību daudziem liekas kā veselā saprāta alternatīva, norādīja politologs. Viņš arī vērsa uzmanību tam, ka LRA ir daudz atpazīstamu pašvaldību vadītāju, kurus iespējams iesaistīt priekšvēlēšanu kampaņā.

Kā ziņots, LRA šodien forumā “Reģionu spēks Latvijas izaugsmei” nosauks Ministru prezidenta amata kandidātu Saeimas vēlēšanām. Iepriekš neoficiāli tika pausts, ka vislielākās izredzes tikt nosauktam par LRA premjera amata kandidātu Saeimas vēlēšanām ir LRA valdes loceklim, vēl nesen “Vienotības” priekšsēdētāja amata kandidātam, Saeimas deputātam Edvardam Smiltēnam.

LA.lv