×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
19. maijs, 2018
Drukāt

Ījabs: Daļa vēlētāju nav pamanījuši, ka pie varas ir “zaļie zemnieki” (13)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Ivars Ījabs

Lai gan vēlētāji ar valdības darbu nav īsti apmierināti, tomēr tas neatspoguļojas Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) reitingā, kas liecina, ka daļa balsotāju nav pat īsti pamanījuši, ka jau labu laiku pie varas ir “zaļie zemnieki”, – šādu viedokli šodien Latvijas Reģionu apvienības (LRA) forumā “Reģionu spēks Latvijas izaugsmei” pauda politologs Ivars Ījabs.

Politologs vērsa uzmanību, ka pie varas ir partija, kuras reitingos neparādās tas, ka vēlētāji ar valdības darbu nav īsti apmierināti. Sagaidāms, ka šādā situācijā Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) priekšvēlēšanu laikā sagaida “asi pārdzīvojumi”, jo viņam tiks uzdoti daudzi jautājumi, tajā skaitā no LRA pārstāvju puses, prognozēja politologs.

Ījabs akcentēja, ka priekšvēlēšanu kampaņā jāņem vērā, ka ir mainījusies mediju vide. No LRA viedokļa pozitīvi esot tas, ka nav augsta “antireitinga” – šī neparādīšanās uz “politiskā ekrāna” nozīmē pietiekoši lielu atbalsta potenciālu, kur politiskajam spēkam ir iespējams iegūt piekritējus, skaidroja Ījabs.

Latvijas vēlētājs nav radikāls un nav ekstrēmists, tāpēc Latvijas Reģionu apvienību daudziem liekas kā veselā saprāta alternatīva, norādīja politologs. Viņš arī vērsa uzmanību tam, ka LRA ir daudz atpazīstamu pašvaldību vadītāju, kurus iespējams iesaistīt priekšvēlēšanu kampaņā.

Kā ziņots, LRA šodien forumā “Reģionu spēks Latvijas izaugsmei” nosauks Ministru prezidenta amata kandidātu Saeimas vēlēšanām. Iepriekš neoficiāli tika pausts, ka vislielākās izredzes tikt nosauktam par LRA premjera amata kandidātu Saeimas vēlēšanām ir LRA valdes loceklim, vēl nesen “Vienotības” priekšsēdētāja amata kandidātam, Saeimas deputātam Edvardam Smiltēnam.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Diezgan bēdīgi ar tām vides problēmām. Pudeles visur un stikli, stikli…Draza.
  Lielie kapi ir nekartiba

 2. Es manu to lielo kontrastu starp izmestajiem plastmasas maisiņiem ( Jago un kabatlakatiņš)un nevarēšanu atrisināt vides sagandēšanas problēmas kopumā. Tāpat nav skaidrs, vai tie dzērāji savas pudeles aizvāca un vai savāca viņus pašus.

 3. ir liela māka dancināt durakus tā, lai tiem nepielektu, ka viņus dancina…

 4. Vai beidzot nav pienacis laiks personas un notikumus definet atbilstosi izcelsmei un darbibai ? “Zalie” cekisti nav un nevar but ZZS , tapat ka kremla cekistu politiska apvieniba ,”saskana”, nevar but ES un NATO Valsts Latvijas partija. Tas ir kremla cekistu piektas kolonas.

 5. Vai "Latvijas Avīzes" stulbums? Atbildēt

  Vai kāds pamanīja, ka šo rakstu ir sagremojusi “LETA” un atgremojusi “Latvijas Avīze.” Leta privāta plašsaziņa ar neoliberālu ideoloģiju (t.i. ideoloģija, kura cīnās ar tradīciju, valsts varu) , kurpretī “Latvijas Avīze” ir paziņojusi par savu piedrību nacionālai tradīcijai. Vai jums nešķiet, LA lasītāji, ka šeit kaiut kas ir “sagājis sviestā”? Secinājumi var būt tikai divi, – vai nu tas ir LA stulbums (neizglītotība), vai nu apzināta darbība (pārdošanās u.t.t.) – tātad nodevība. … Kā var publicēt šādu rakstu? Kā var nezināt ka šis LU politologs ir arī Latvijas Sorosa fonda vadītājs (sia” Dots”). Proti, šis ījābs ir svešas naudas apmaksāts neoliberālas ideoloģijas sludinātājs. Kur tas ir minēts rakstā??? Kur? Kāpēc tiek noklusēts ka kritizētājs ir neoliberālisma ideologs, bet nevis LU pasniedzējs? kāpēc? … Vai LA šādi skalo smadzenes tautai? Ja tā, tad kas jūs esat “Latvijas Avīze”? Vai jūs esat nodevēji?

  • Ko tik histēriski Atbildēt

   Par to Sorosu cepties. Tas sāk kłūt gluži smieklīgi. Kremlistiem nu gan tas Soros ir gluži neciešams. Gluži patalogiska apsēstība. Brēc kā satrakoti mērkaki!

   • Sorosam Latvija ir sīka kārts lielajā globālajā spēlē.
    Ja tas Soross būtu tik altruistisks, kā tu viņu mālē,
    tad viņa vispār nebūtu !
    Viņam tie, izdalāmie pa labi un kreisi, miljoni kokā aug ?

 6. par "Latvijas Avīzes" stulbumu Atbildēt

  Vai kāds pamanīja, ka šo rakstu ir sagremojusi “LETA” un atgremojusi “Latvijas Avīze.” LETA ir privāta plašsaziņa ar neoliberālu ideoloģiju (t.i. ideoloģija, kura cīnās ar tradīciju, valsts varu) , kurpretī “Latvijas Avīze” ir paziņojusi par savu piedrību tradīcijai. Vai jums nešķiet, LA lasītāji, ka šeit kaiut kas ir “sagājis sviestā”? Secinājumi var būt tikai divi, – vai nu tas ir LA stulbums (neizglītotība), vai nu apzināta darbība (pārdošanās u.t.t.) – tātad nodevība. … Kā var publicēt šādu rakstu? Kā var nezināt ka šis LU politologs ir arī Latvijas Sorosa fonda vadītājs (sia” Dots”). Proti, šis ījābs ir svešas naudas apmaksāts neoliberālas ideoloģijas sludinātājs. Kur tas ir minēts rakstā??? Kur? Kāpēc tiek noklusēts ka kritizētājs ir neoliberālisma ideologs, bet nevis LU pasniedzējs? kāpēc? … Vai LA šādi skalo smadzenes tautai? Ja tā, tad kas jūs esat “Latvijas Avīze”? Vai jūs esat nodevēji?

 7. … Ne visi … jau ilgu laiku, saprotot situaciju, esmu atgadinajis LZP, ka ir laiks atstat ZZS rindas, un but konsekventiem, pievienoties NA, koalicija vai kadai citai jaunai pro latviskai partijai !

  … Nomenklaturu ir janomaina saja rudeni … pirms ir par velu … !

  .

 8. Šo nezińu gudri izmanto, vainojot Vienotību, par nebūšanām valstī, par bankām, korupciju, pensijām, nodokłiem, itkā tā joprojām būtu pie teikšanas

  • Īlenu maisā nenoslēpsi. Vainīgie uz sevi nenorāda, un tā kā izglītības līmenis ir zems viss vienkārši.
   Īstenie tautai tik parāda it kā uz vainīgo un lieta darīta. Tāpat ir ar Kremļa vaukšķiem.

 9. teica cienījamais režisors- lielākā Latvijas nelaime- ZZS elektorāts…

Draugiem Facebook Twitter Google+