Latvijā
Politika

Ijabs jau tuvākajā laikā stāsies “Attīstībai/Par!”0

Foto: Paula Čurkste/LETA

Apvienības “Attīstībai/Par!” Eiropas Parlamentā (EP) ievēlētais deputāts Ivars Ijabs pēc notikušām vēlēšanām oficiāli iestāsies apvienībā un kļūs par tās biedru.

Ijabs šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” atzina, ka vēl to neesot izdarījis, bet tagad pēc notikušajām vēlēšanām viņš to izdarīšot.

Savukārt uz jautājumu, vai Ijabs turpinās pasniedzēja darbu Latvijas Universitātē (LU), politiķis atbildēja, ka lekcijas lasīt un strādāt ar studentiem viņš nevarēs, bet kādu pozīciju LU viņš noteikti paturēšot.

Kā ziņots, vislielāko atbalstu – ap 26% – EP vēlēšanās saņēmusi JV. Par “Saskaņu” nobalsojuši aptuveni 17,5% vēlētāju, bet par VL-TB/LNNK – ap 16,4% vēlētāju. Apvienību “Attīstībai/Par!” atbalstījuši ap 12,4% vēlētāju, bet partiju “Latvijas Krievu savienība” – ap 6,3% balsstiesīgo.

Līdz ar to EP ir ievēlēts Valdis Dombrovskis (JV), Sandra Kalniete (JV), Nils Ušakovs (S), Andris Ameriks (GKR/S), Roberts Zīle (VL-TB/LNNK), Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), Ivars Ijabs (AP) un Tatjana Ždanoka (LKS).

LA.lv