×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
15. aprīlis, 2016
Drukāt

Ikauniece-Ādmīdiņa aicina uz pirmo taku skrējienu “Stirnu buks” un māca pareizi iesildīties (1)

Kadrs no videoKadrs no video

Jau šo sestdien, 16. aprīlī, Riekstukalnā, Baldones novadā norisināsies šī gada pirmais taku skrējiena “Stirnu buks” sezonas posms, kurā dalību pieteikuši jau 1812 dalībnieki. Ikviens skriet gribētājs, kurš vēl nav paspējis reģistrēties, tiek aicināts reģistrēties skrējienam uz vietas pasākuma dienā.

“Mēs esam priecīgi, ka spējam pulcināt arvien vairāk skriet gribētāju un jau šajā pirmajā posmā mums pieteikušās gan ģimenes ar bērniem, gan tādi dalībnieki, kas tikai vēl iepazīs taku skriešanu. Šogad dalību ir pieteikušas arī daudz vairāk uzņēmumu komandas un ārvalstnieki, kas nozīmē, ka būšana svaigā gaisā, mežā tiek novērtēta arvien vairāk, par ko mums liels gandarījums, ” stāsta Rimants Liepiņš, “Stirnu buka” galvenais organizators.

Taku skrējienu seriāla pirmā posma trases vedīs pa Baldones novada pauguriem starp Riekstukalna un Mežkalna slēpošanas trasēm, šķērsojot apkārt līdzenumā esošos egļu un priežu mežus un virkni vēsturisku vietu.

Pašiem mazākajiem dalībniekiem ir sagatavots skrējiens “Susuri” ar 0,8 km garu distanci, distance iesācējiem taku skriešanā “Vāveres” būs 5 km gara, taču tiem, kas grib izskrieties, paredzēta distance “Zaķis” 9,9 km garumā. Nopietnākiem skrējējiem distance “Stirnu Buks” ir sagatavota 19,9 km gurumā, un šī posma garākā distance “Lūsis” būs 27,6 km gara.

Bez ierastajām skriešanas distancēm trasē dosies arī skrējēji ar četrkājainajiem mīluļiem – kanikrosa distancēs, kā arī Riekstukalnā tiks atklāta šī gada pavasara/vasaras Latvijas nūjotāju sezonas nūjošanas balvas izcīņa.

Katrā trasē tiks noskaidroti ātrākie sprinta distances “Stirnu buka Kalnu karalis un Karaliene” veicēji. Savukārt kopvērtējuma uzvarētāji tiks noteikti, summējot punktus, kas izcīnīti abās garākajās skrējienu distancēs – “Stirnu buks” vai “Lūsis” – un sprinta posmā izcīnītos. Kopvērtējumu veidos augstāko punktu summa no trīs sacensībām.

Ar taku skrējienu “Riekstukalna Stirnu buks 2016″ Baldonē aizsāksies seriāla “Stirnu buks” otrā sezona, kas nu jau risināsies septiņos ainaviskos posmos Riekstukalnā, Gaujas senlejā, Ventas ielejas līkločos, Talsu paugurainē, Šlokenbekas muižā, Mākoņkalnā pie Rāznas ezera un Beverīnas pilskalnā.

Sacensības tiks veidotas kā izklaide dienas garumā visai ģimenei. Sacensību pilsētiņā starta un finiša zonā darbosies mākslas un dabas izziņas meistardarbnīcas un rotaļas mazākajiem, kā arī notiks muzikālas aktivitātes lielākajiem pasākuma dalībniekiem.

Papildu informācija mājaslapā www.stirnubuks.lv.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. aura Ikauniece-Admidiņa dzimusi 1992. gada 31. maijā Ventspilī. Latvijas vieglatlēte.
    Absolvējusi Majoru pamatskolu, Bulduru Dārzkopības vidusskolu un Rīgas Tālmācības vidusskolu, Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāti (2015.g.).
    Treneris Andsi Austrups – 2012.gadā apbalvots ar Eiropas Vieglatlētikas asociācijas balvu par “nozīmīgu ieguldījumu sportā un kalpošanu tā labā, demonstrējot izcilas trenera iemaņas”.

    Māte – Vineta Ikauniece ir labākā sprintere Latvijas vieglatlētikas vēsturē, savukārt tēvs – Aivars Ikaunieks bijis barjersprinteris. Bērnībā Laura Ikauniece dejojusi sporta un hiphopa dejas. Vieglatlētikā trenējas kopš deviņu gadu vecuma Jūrmalas sporta skolā, daudzcīņai pievērsusies 14.gadu vecumā.
    Lielākie panākumi: pasaules čempionātā jauniešiem sudraba medaļu septiņcīņā (2009.g.); Eiropas Jaunatnes olimpiādē 3. vieta augstlēkšanas sacensībās un 4. vieta tāllēkšanā (2009.g.); pasaules čempionātā junioriem 6. vieta septiņcīņā (2010.g.); Eiropas U-20 junioru čempionātā bronzas medaļu septiņcīņā (2011.g.); 2012.gada Eiropas čempionātā sudraba medaļu septiņcīņā; 2012. gada sudraba medaļu Eiropas čempionātā Helsinkos; 2012. gada Vasaras Olimpiskajās spēlēs Londonā 9.vieta; 2013. gada Eiropas čempionātā telpās 10.vieta. 2013. gada Universiādē Kazaņā (Krievija) sudraba medaļa; 2013.gada pasaules čempionātā 11.vieta. 2015. gada trīs reizes labojusi Latvijas rekordu. Pasaules 2015.gada čempionātā Pekinā izcīnījusi bronzas medaļu, kas ir Latvijas vieglatlētikas vēsturē ir trešā – pirms tam to bija veikuši Dainis Kūla un Inita Radeviča. Laura Ikauniece tika atzīta par 2012. gada uzlēcošo zvaigzni Latvijas sportā, 2013. gadā par Latvijas labāko vieglatlētu. Vairākkārt labojusi Latvijas rekordu. Latvijas čempione 10 reizes – 100 m, 200 m, 4×100 m 100 m/b, augstlēkšanā, 60 m un 60 m/b telpās (2009.g.-2014.g.). Saņēmusi gada balvu “Latvijas labākā sportiste 2105”. Precējusies. Vīrs Rolands arī ir vieglatlēts.

Draugiem Facebook Twitter Google+