×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
14. augusts, 2016
Drukāt

Ikauniece-Admidiņa: Cīnījos ar traumām, ceturtā vieta ir liels panākums (3)

foto: REUTERSfoto: REUTERS

Latvijas septiņcīņas sportistei Laurai Ikauniecei-Admidiņai sestdien izcīnītā ceturtā vieta Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs ir liels panākums, turklāt atlēte pirms noslēdzošās disciplīnas jau bija samierinājusies ar piekto vietu.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Ikauniece-Admidiņa sestdien olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro pilsētā izcīnīja ceturto vietu. Summā latviete nopelnīja 6617 punktus, kamēr par olimpisko spēļu čempioni ar 6810 punktiem kļuva beļģiete Nafisatu Tiama.

“Ar to sportisko kondīciju, kāda man ir pašlaik, sasniegtais rezultāts ir lielisks. Pēc šķēpmešanas biju samierinājusies ar piekto vietu, bet ceturtā pozīcija man ir ļoti liels panākums. 800 metru skrējiena pēdējos metros vēl centos cīnīties, bet atgūt divas sekundes bija ļoti grūti. Šodien ir sasniegti divi personīgie rekordi, esmu priecīga,” pēc sacensībām žurnālistiem teica Ikauniece-Admidiņa.

Pirms noslēdzošajām divām disciplīnām – šķēpa mešanas un 800 metru skrējiena – Latvijas sportiste atradās tikai 12.vietā, bet divi personiskie rekordi ļāva viņai pakāpties uz ceturto pozīciju, beidzamajā disciplīnā apsteidzot arī vācieti Karolīnu Šēferi.

Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs Ikauniece-Admidiņa tikai par pieciem punktiem atpalika no pašas uzstādītā Latvijas rekorda, taču pēdējā laikā viņa regulāri cīnījusies ar traumām, kas patraucējis arī Olimpiādē.

“Šis gads ir viens no smagākajiem, kāds man dzīvē bijis. Katru reizi, kad ir laba sportiskā forma, kaut kas notiek. Septiņcīņas sacensībās Gecisā tāllēkšanā ne tā atsitos un sasitu pēdu, bet magnētiskajā rezonansē tika konstatēta kaula smadzeņu tūska. 2-3 nedēļas nevarēju skriet, un izārstējām,” atklāja sportiste. “Tāpat jau vairāk nekā pusotru gadu man ir iekaisis celis. Tas sāp tikai no augstlēkšanas, kur man ir nepareiza tehnika. Jau Riodežaneiro sākām trenēties ar atsperšanos no labās kājas, tāpēc uzrādītie 1,77 metri ir ļoti augsts rezultāts, jo pirms tam treniņā varbūt tikai reizi bija izdevušies 1,75 metri. Savukārt Eiropas čempionātā divās vietās tika sastiepts kājas augšstilba muskulis.”

“Pēc vakardienas pirmajām četrām disciplīnām ticēju, ka varu būt sešiniekā, taču pēc tāllēkšanas jau šķita pretēji. Tomēr pēc veiksmīgā šķēpa uz 800 metru skrējienu devos, atkal būdama priecīga. Pirmoreiz mūžā visu distanci skrēju uzreiz aiz līderēm, jo pēdējā laikā pie šīs disciplīnas bija piestrādāts,” norādīja Ikauniece-Admidiņa.

Latvijas delegācija olimpiskajās spēlēs pagaidām ir bez medaļām. Labākais sasniegums ir ceturtā vieta, ko bez Ikaunieces-Admidiņas iespējusi arī talantīgā svarcēlāja Rebeka Koha.

Pirms olimpiskajām spēlēm Ikauniece-Admidiņa, kura pērn izcīnīja bronzu pasaules čempionātā, tika minēta kā olimpisko spēļu medaļu pretendente. Vēl maijā latviete sasniedza jaunu valsts rekordu (6622 punkti) un izcīnīja otro vietu prestižajās septiņcīņas sacensībās Austrijas pilsētā Gecisā.

Ikauniece-Admidiņa piedalījās arī 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs, kad ar atkārtotu Latvijas rekordu viņa izcīnīja devīto vietu. Pēdējā pusotra gada laikā sportiste valsts rekordu labojusi četras reizes.

Olimpiskās spēles Riodežaneiro risināsies līdz 21.augustam.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Laura, esi LIELS MALACIS – mazās Latvijas 7-cīņniece bija labāka par LIELVALSTS Vācijas (5.vieta) un citu LIELVALSTU sportistiem un pievienojās LABĀKO LIELVALSTU – Beļģijas, Lielbritānijas un Kanādas – sportistēm, no 3.vietas atpaliekot tikai par 36 punktiem!
    Londonas Olimpiskajās spēlēs bija 9.vietā, Rio – 4.vietā!
    Rezultāts būtu LABĀKS, ja Lauras treneris un Rio LV ekskursantu – ento funkcionāru varza nečammātos, bet PIRMS starta apskatītos tiesnešu sarakstos, kurā 100 m skrējiena startā ir ielikta Laura. Citādi Laurai bija liels ŠOKS, uzzinot, kad viņa kļūdas dēļ (tikai vēlāk tas atklājās) bija ielikta nevis 1.stiprāko sportistu skrējienā, bet 2.skrējienā, kur viņa ieguva 1.vietu, jo nebija konkurentu! Lūk tur tika zaudēti tik VAJADZĪGIE punkti MEDAĻAI …

  2. Apsveicu! Paldies mammai Vinetai , kas ievadīja sportā. Par Lauru un Vinetu var lasīt virtuālajā enciklopēdijā http://www.latvijassports.lv

  3. PALDIES JUMS LAURA UN REBEKA!!! Lai Jums sekmīgi turpmākie treniņi un medaļas nākamajās olimpiskajās spēlēs!!! Prieks par izcīnīto ceturto vietu!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+