Sports
Citi sporta veidi

Ikauniece-Admidiņa par Triju Zvaigžņu ordeņa saņemšanu: Esmu šokā, ļoti patīkams pārsteigums 16

Foto – LETA

Latvijas vieglatlētei Laurai Ikauniecei-Admidiņai ziņa par to, ka viņai piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis, bijis kā šoks un šobrīd sajūtas esot ļoti pacilājošas, sportiste atzina sarunā ar “LA”.

Ordeņu kapituls marta izskaņā lēmis Ikauniecei-Admidiņai par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā piešķirt Triju Zvaigžņu ordeņa 3.šķiru un iecelt par ordeņa komandieri.

“Vēl nevaru īsti aprakstīt sajūtas, tikko atnācu no treniņa. Šoks, ļoti patīkams pārsteigums, nebija ne jausmas, ka kāds ir pieteicis mani Triju Zvaigžņu ordeņa saņemšanai. Pašai šķiet, ka viss jau vēl ir priekšā,” sacīja 25 gadus vecā Ikauniece-Admidiņa, kura šobrīd atrodas treniņnometnē Itālijā. Viņa ir ļoti priecīga, ka ar labiem rezultātiem sacensībās var nest Latvijas vārdu pasaulē: “Latvija ir manas mājas, valsts, atbalstītāji. Tur ir mana sirds.”

Ikauniece-Admidiņa ir Latvijas rekordiste septiņcīņā, pērn sacensībās Gecisā nopelnot 6622 punktus un labojot pašai piederošo rekordu. Viņa 2015.gadā pasaules čempionātā Pekinā izcīnīja bronzas medaļu, pērn Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs ierindojās ceturtajā vietā, bet 2012.gadā Eiropas meistarsacīkstēs izcīnīja sudraba godalgu.

Pagājušajā gadā pēc olimpiskajām spēlēm šķīrās Ikaunieces-Admidiņas un ilggadējā trenera Anda Austrupa ceļi. Rudenī viņa uzsāka sadarbību ar Igaunijas speciālistu Andreju Nazarovu, tāpēc ziemā daudz trenējās kaimiņvalstī. “Kļūstu spēcīgāka, aprodu ar treneri, apstākļiem, uzticos viņam. Ar labām emocijām gaidu sezonas sākumu – pirmā daudzcīņa būs maija beigās Gecisā, Austrijā. Pirms tam, iespējams, kādos mačos nostartēšu individuālajā disciplīnā, bet par to izlemsim vēlāk,” sacīja Ikauniece-Admidiņa.

Saistītie raksti
LA.lv