Ikauniekam divi, FK “Liepāja” turpina cīņu par trijnieku 0

“Liepājas” spēlētāji pirmdien Latvijas “SMScredit.lv Virslīgas” futbola čempionāta 33.kārtas noslēdzošajā spēlē izbraukumā ar 4:2 (2:0) pārspēja Rīgas “Daugavu”, turpinot aktīvu spēkošanos par vietu kopvērtējuma labāko trijniekā.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 15

Uzvarētāju sastāvā ar diviem vārtiem izcēlās nupat Latvijas pieaugušo izlasē debitējušais “Liepājas” uzbrūkošais pussargs Jānis Ikaunieks, kurš tādejādi šosezon virslīgas turnīrā guvis jau 23 vārtus.

Tieši J.Ikaunieks pirmajā puslaikā guva abus kurzemnieku vārtus, ļaujot “Liepājai” doties pārtraukumā ar vadību 2:0. Otrajā puslaikā abas komandas guva vēl četrus vārtus, taču 51.minūtē liepājnieki pēc sava leģionāra Kristiana Torresa sitiena izvirzījās vadībā jau ar 3:0.

Tiesa, jau nākamajā minūtē Rīgas kluba brazīlietis Vitors Koutinju Flora vienus vārtus atguva, bet vēl pēc četrām minūtēm lietuvietis Mants Savens samazināja rezultāta starpību jau līdz minimumam. Mājiniekiem gan pilnībā trīs vārtu starpību atspēlēt neizdevās, jo 74.minūtē pieredzējušais Kristaps Grebis ar skaistu sitienu garām vārtsargam no soda laukuma līnijas panāca jau 4:2 par labu “Liepājai”.

“Daugavas” komanda pēdējās septiņās spēlēs guvusi trīs uzvaras un reizi cīnījusies neizšķirti, bet “Liepāja” ir nepārspēta jau piecos mačos pēc kārtas, kuros gūti četri panākumi.

Iepriekš abu komandu šīs sezonas savstarpējās spēlēs “Daugava” guvusi divas uzvaras ar 4:0 un 2:1, bet reizi ar 1:0 pārāki bijuši liepājnieki.

Pašlaik čempionātā uz pirmo vietu pretendē divas komandas, tomēr ievērojami labākās pozīcijās ir pašreizējie čempioni “Ventspils”, bet labāko trijniekā teorētiski var ielauzties pat piecas dažādas komandas, starp kurām ir arī “Liepāja”.

Kā ziņots, čempionāta 33.spēļu kārtas pirmajā mačā piektdien Daugavpils “Daugava” izbraukumā ar 1:0 uzvarēja vienu no sacensību pastarītēm “Metta”/”Latvijas Universitāti”. Šis panākums “Daugavas” komandai vismaz uz laiku ļāvis atgriezties kopvērtējuma trešajā vietā.

Savukārt sestdien čempioni “Ventspils” svarīgā mačā savā laukumā ar 2:0 uzvarēja “Jelgavu”, bet Jūrmalas “Spartaks” derbijā tikai mača izskaņā ar 2:1 uzvarēja “Jūrmalu”. Svētdien kārtējo neveiksmi piedzīvoja finansiāli nomocītā Rīgas “Skonto” komanda, kas izbraukumā ar 0:1 zaudēja “Daugavpilij”, tādējādi zaudējot teju visas izredzes uz kopvērtējuma pirmās vietas izcīnīšanu.

Pēc šīs kārtas katrai no komandām čempionātā būs jāaizvada vēl pa trim mačiem, turklāt 25.oktobrī Rīgā gaidāms duelis starp “Skonto” un “Ventspili”, kurā var izšķirties čempiona titula ieguvējs.

Iepriekšējā nedēļā Latvijas Futbola federācijas (LFF) Disciplinārlietu komisija (DK) “Skonto” un “Jūrmalai” neizpildīto saistību dēļ jau otro reizi šosezon atņēma kopvērtējuma punktus. Ja pirmajā reizē vienības tika sodītas ar trīs punktu atņemšanu, bet apelācijas rezultātā sods tika samazināts līdz viena punkta atņemšanai, šoreiz abām komandām atņemts pa četriem punktiem.

Šāds sods ievērojami mazinājis “Skonto” izredzes cīnīties par čempiona titulu un jūrmalnieku iespējas nosargāt vietu virslīgā.

Virslīgas kopvērtējumā “Ventspils” futbolistiem 33 mačos ir 74 punkti, bet pēc soda piešķiršanas no tās jau par deviņiem punktiem atpaliek iepriekš ilglaicīgā līdere Rīgas “Skonto”. Uz trešo vietu ar 62 punktiem 33 spēlēs pakāpusies Daugavpils “Daugava”, kurai ar 61 punktu seko “Jelgava”. Savukārt “Liepājas” futbolisti ir piektie ar 59 punktiem.

Sesto vietu ar 47 punktiem ieņem Jūrmalas “Spartaks”, tam ar 43 punktiem seko Rīgas “Daugava”, bet 26 punkti ir “Daugavpils” vienībai. Tikmēr 13 punktus iekrājusi “Metta”/”Latvijas Universitāte”, no kuras par sešiem punktiem atpaliek “Jūrmala”.