Ikaunieks ar uzvaru debitē “Metz” sastāvā 0

Latviešu uzbrūkošais futbola pussargs Jānis Ikaunieks otrdien debitēja Francijas augstākās līgas komandas “Metz” sastāvā, palīdzot tai sasniegt vietējās kausa izcīņas astotdaļfinālu.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84

Ikaunieks laukumā izgāja uz nepilnām divām minūtēm, bet “Metz” 1/16 fināla mačā izbraukumā ar 3:0 vien pagarinājumā pieveica Francijas pēc spēka trešās līgas klubu “Avranches”.

Ikaunieks laukumā devās 119.minūtē, nomainot Jeni Ngbakoto.

Spēles pamatlaikā vārtu netika gūti, bet pagarinājuma sākumā “Metz” izcēlās divreiz trīs minūšu laikā, atzīmējoties senegālietim Girānam Ndo un Bunam Saram, bet punkts mačam tika pielikts 115.minūtē, kad kāds no “Avranches” futbolistiem ieraidīja bumbu savos vārtos, turklāt brīdi pirms tam mājinieki bija palikuši mazākumā.

Zīmīgi, ka mača sākums aizkavējās vairāk nekā par 30 minūtēm, jo “Avranches” stadionā neilgi pirms cīņas ievada pazuda elektrība.

Pirms tam iepriekšējā kausa kārtā “Metz” ar 2:1 pieveica citu trešās līgas vienību “Epinal”, bet “Avranches” sagādāja sensāciju un ar 1:0 pārspēja augstākās līgas komandu “Lorient”.

Jau vēstīts, ka Ikaunieks un “Metz” savā starpā noslēguši vienošanos līdz 2019.gadam jeb uz četriem ar pusi gadiem.

Iepriekš Ikaunieks bija pieteikts vienai “Metz” spēlei Francijas čempionātā, bet šī bija pirmā cīņa, kurā viņš izgāja laukumā.

Kā zināms, aizvadītajā sezonā, pārstāvot “Liepājas” komandu, virslīgas čempionātā pašlaik 19 gadus vecais pussargs izcēlās ar 23 vārtiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm, kļūstot par turnīra otro rezultatīvāko spēlētāju.

Ikaunieks decembrī tika atzīts par aizvadītās sezonas labāko spēlētāju virslīgā, kā arī 2014.gadā divas reizes izpelnījās mēneša labākā spēlētāja godu.

Francijas čempionāta kopvērtējumā “Metz” pēc pašlaik ar 20 punktiem atrodas 17.vietā 20 klubu konkurencē.

Ikaunieks spēlētāja karjeru sāka Kuldīgā, kur ar vietējo komandu divreiz uzvarēja Latvijas jaunatnes čempionātā, bet tagad jau ilgstoši dzīvo Liepājā.

Pērnā gada rudenī Ikaunieks debitēja arī Latvijas valstsvienībā, kurā līdz šim aizvadījis divas spēles.