×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
26. maijs, 2015
Drukāt

Ikaunieks: Nākamajā sezonā “Metz” ar mani rēķinās

AFP/LETAAFP/LETA

Francijas futbola klubs “Metz” nākamajā sezonā rēķinās ar latviešu uzbrūkošo pussargu Jāni Ikaunieku, kurš šajā sezonā vēl izpelnījās epizodisku lomu vienības sastāva izvēlē.

Ikaunieks “Metz” komandas rindas papildināja aizvadītajā ziemā, noslēdzot līgumu līdz 2019.gada vasarai. Šosezon vienībai neklājās spoži un tā zaudēja vietu Francijas augstākajā līgā, kā rezultātā tā nākamsezon cīnīsies ar otrās līgas klubiem par atgriešanos stiprāko sabiedrībā.

“Šobrīd esmu atvaļinājumā Latvijā – atpūšos un arī trenējos,” aģentūrai LETA izteicās Ikaunieks, kurš aizvada treniņus kopā ar savu iepriekšējo komandu “Liepāja”. “Vairumam “Metz” futbolistu komandā jāatgriežas 24.jūnijā, bet tie, kuriem jāspēlē izlasēs, to var darīt 6.jūlijā. Es gan klubā atgriezīšos 28.jūnijā, lai paspētu uz treniņnometnes sākumu.”

Kā zināms, Latvijas izlase 12.jūnijā savā laukumā aizvadīs 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra maču pret Nīderlandi.

“Domāju, pa šiem mēnešiem, ko pavadīju “Metz” klubā, esmu ieguvis lielu pieredzi. Redzu, cik viss notiek profesionāli, Francijā mīl futbolu. Man atliek tikai strādāt – treniņos jāizliek no sevis pilnīgi viss. Tāpat jādomā arī par savu dienas režīmu, jāpiestrādā pie savas muskuļu masas, spēles aizsardzībā, piespēļu kvalitātes. Bez treniņiem ar komandu bieži strādāju arī papildus,” atklāja Ikaunieks.

Latviešu uzbrūkošais pussargs nevarēja nosaukt konkrētus iemeslus, kāpēc viņa pārstāvētā “Metz” izkrita no Francijas augstākās līgas.

“Ierados vienībā, kad līdz sezonas beigām bija palikuši tikai četri mēneši. Francijas spēcīgākajā līgā visas komandas ir spēcīgas. Kādai bija jāizkrīt. Domāju, nākamsezon varam atgūt vietu augstākajā līgā. Gan jau klubam tāds būs arī nākamās sezonas mērķis, lai gan parasti pēc izkrišanas komandu budžeti samazinās un vadošie futbolisti dodas prom. Tomēr “Metz” ir klubs ar mērķiem un ir gana ambiciozs,” izteicās Ikaunieks, piebilstot ka vienību, visticamākais, vasarā pametīs arī slavenais Florāns Maludā.

Ikaunieks sacīja, ka sezonas gaitā bijušas pāris nelielas sarunas ar “Metz” galveno treneri Albēru Kartjē, lai gan ciešs kontakts ar šo speciālistu viņam neesot izveidojies.

“Treneris pateica, ko vēlas no manis – lai treniņos strādāju ar 110% atdevi un lai vienmēr esmu tas, kurš grib visvairāk. Tāpat viņš teica, lai pirms treniņiem strādāju svaru zālē un daru vēl vairākas lietas papildus. Savukārt viņa palīgs man atklāja daudz nianšu par taktiku, ko iepriekš nemaz nezināju,” pauda Ikaunieks, kurš franču valodā runāt vēl nav iemanījies. “Ar valodu vēl ir, kā ir. Pāris vieglas frāzes varu pateikt, ieklausos arī citu runātajā. Franču valodu apgūstu pie privātskolotājas un nodarbības man ir divas līdz trīs reizes nedēļā.”

Ikaunieks atklāja, ka Kartjē varētu palikt “Metz” galvenā trenera amatā, par spīti tam, ka komanda zaudēja vietu augstākajā līgā. “Runā, ka situācija ap treneri ir 50/50. Man ar viņu ir neitrālas attiecības, taču man patīk tas, ka viņš treniņos prasa strādāt ar pilnu atdevi.”

“Pēc šīs sezonas runāju ar kluba prezidentu, kurš pateica, ka nākamajā sezonā komanda ar mani rēķinās. Protams, būs vēl citi spēlētāji, tāpēc viss ir tikai manis paša rokās,” uzsvēra Ikaunieks.

Sezonas izskaņā, kad “Metz” jau bija zaudējusi vietu Francijas augstākajā līgā, Ikaunieks tika pie lielāka spēles laika, divus pēdējos mačus uzsākot pamatsastāvā. Tostarp viņš nospēlēja visas 90 minūtes duelī pret slaveno “Monaco”, izpelnoties pozitīvas atsauksmes par demonstrēto sniegumu.

“Mačs pret “Monaco” noteikti nebija parasta spēle. Centos pirms cīņas neuztraukties un labi noskaņoties. Treneris pēc mača teica, ka nospēlēju labi, arī komandas fani internetā mani slavēja un teica, ka nākamajā sezonā cer uz mani,” atklāja Ikaunieks, kurš piebilda, ka, lai cīnītos līdzvērtīgi ar “Monaco” līmeņa futbolistiem, viņam nepieciešami vēl kādi divi trīs gadi. “Man jādzīvo kā futbolistam. Šeit ir krietni vieglāk koncentrēties tikai futbolam.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+