Ikaunieks nodrošina čempionei “Liepāja” pirmo uzvaru šosezon 0

Pērnās sezonas labākā vārtu guvēja Dāvja Ikaunieka otrā puslaika sākumā gūtie vārti pirmdien nodrošināja valsts čempioniem “Liepājai” sezonā pirmo uzvaru Latvijas “SynotTip” virslīgas čempionātā.
Trešās kārtas centrālajā spēlē Olainē viesos spēli aizvadījusī “Liepāja” ar 1:0 (0:0) pārspēja “Jelgavu”, pretiniekiem sagādājot pirmo zaudējumu šajā sezonā.
Spēlē vairāk bīstamu momentu izmantoja “Jelgavas” futbolisti, tomēr gūt vārtus viņiem neizdevās.
Pirmajā puslaikā pēc Andreja Kovaļova centrējuma labu iespēju 29.minūtē neizmantoja Vladislavs Klimovičs, kurš ar galvu sita pāri vārtiem, savukārt liepājnieki pretinieku vārtus apdraudēja reti.
Cīņā vienīgie vārti tika gūti 54.minūtē, kad “Jelgavas” soda laukumā par bumbu labi pacīnījās Kristaps Grebis. Bumba nonāca pie Ikaunieka, kurš no soda laukuma izdarīja ļoti precīzu sitienu vārtu tuvējā stūrī. Drīz vien “Jelgavai” pēc Abdulaja Dialo sitiena arī izdevās ieraidīt bumbu vārtos, tomēr tie aizmugures stāvokļa dēļ netika skaitīti.
Teicamu iespēju panākt neizšķirtu “Jelgava” neizmantoja arī 82.minūtē, kad Igors Savčenkovs no pusotra meta bumbu pārsita pāri vārtiem, bet pēdējā reālā iespēja izglābties no zaudējuma laukuma saimniekiem bija pirmspēdējā minūtē, taču Kovaļova no tiešā brīvsitiena sistā bumba aizlidoja nedaudz garām “Liepājas” vārtu stabam.
Jau ziņots, ka jelgavnieki sezonu iesāka ar uzvaru 4:0 pār “Rīgas Futbola skolu” (RFS) un ar neizšķirtu 1:1 pret vēl vienu debitanti “Riga”, turklāt izlīdzinājumu Zemgales vienība panāca vien spēles kompensācijas laikā. Savukārt “Liepāja” turnīra atklāšanas spēlē ar 1:2 piekāpās Jūrmalas “Spartakam”, bet sezonas pirmajā Kurzemes derbijā čempioni cīnījās neizšķirti 2:2 ar “Ventspili”, pie tam arī šajā spēlēt izlīdzinājumu panākot vien cīņas beigās.
Pirmdien aizvaditajā spēlē liepājniekiem nevarēja palīdzēt Vladimirs Kamešs, kurš par nepieklājīga žesta rādīšanu Kurzemes derbijā saņēma vienas spēles diskvalifikāciju. Tāpat čempionei traumas dēļ līdz vasaras beigām jāiztiek bez Dmitrija Hmiza, savukārt vēl vienam aizsargam – komandas kapteinim Denisam Ivanovam – savainojums traucēs atgriezties laukumā vēl vismaz nedēļu.
Zīmīgi, ka pērn trijās no četrām spēlēm ar jelgavniekiem “Liepāja” guva vārtus mača pēdējās minūtēs. Divās spēlēs šādā veidā tika izcīnītas uzvaras, bet vienu reizi izrauts neizšķirts. Arī ceturtajā komandu tikšanās reizē uzvaru izcīnīja Kurzemes vienība.
Maču nogalēs zaudētie seši punkti “Jelgavai” sezonas beigās liedza iegūt medaļas.
Jau ziņots, ka sestdien notika pirmās divas trešās kārtas spēles. “Ventspils” mājās ar 2:1 (1:1) uzvarēja “Spartaku”. Uzvarētājiem abus vārtus guva pieredzējušais Ģirts Karlsons. Savukārt “Metta”/LU savā laukumā cīņas izskaņā ar 1:0 (0:0) pārspēja “Rigu”, kad vienīgos vārtus otrajā kompensācijas minūtē iesita Klāvs Bāliņš. Tikmēr svētdien “Daugavpils” ar 1:0 (0:0) pieveica RFS, rīdziniekiem 67.minūtē raidot bumbu savos vārtos.
Turnīra tabulā pašlaik pa sešiem punktiem trijās spēlēs ir “Spartaka” un “Metta”/LU futbolistiem, kamēr punkts mazāk ir “Ventspilij”. Četrus punktus iekrājusi “Liepāja” un “Jelgava”, bet tālāk ar trim punktiem seko RFS un “Daugavpils”, kamēr “Rigai” ir divi punkti.