×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
26. novembris, 2012
Drukāt

Ikdienas labdarība, strādājot Sarkanajā krustā

Foto no M. Baltkalnes personīgā arhīvaFoto no M. Baltkalnes personīgā arhīva

Mariona Baltkalne (24) par Latvijas Sarkanā krusta brīvprātīgo kļuva pavisam nejauši. “Kad augstskolā bija jāraksta gala darbs, tā vajadzībām intervēju šīs organizācijas darbinieci. Tad man radās iespēja pajautāt, ko Sarkanajā krustā dara jaunieši. Bet, kad tiku izvadāta ekskursijā pa biedrības mītni Skolas ielā, arī pati vēlējos iesaistīties.

 

Pēc darbošanās augstskolas studentu pašpārvaldē šķita – viss pulveris ir izsmelts, tomēr jau pēc triju mēnešu darba kļuvu par Rīgas reģiona koordinatori,” stāsta Mariona.

 

Tagad viņa Latvijas Sarkanā krusta jaunatnē pārrauga piecas programmas. Kā pati saka: visur jābūt klāt. Nevarot diktēt, kas jauniešiem jādara, jo tad viss ne vienmēr izdodas. Jāģenerē idejas, ko organizācijai vajadzētu pasākt, kādus pasākumus rīkot, un jārūpējas, lai viss iecerētais izdotos.

“Bieži ciemojamies veco ļaužu pansionātos un bērnunamos – ne tikai darbdienās, bet arī svētkos un nedēļas nogalēs, lai iepriecinātu un sagādātu to iemītniekiem kādu pārsteigumu.Tāpat dodamies uz skolām, kur lasām jauniešiem lekcijas par pasaulē aktuālām tēmām – par diskriminācijas mazināšanu, klimata izmaiņām, kā arī sociāliem jautājumiem, jo ne visiem ir viegli iekļauties sabiedrībā.”

Sarkanā krusta jaunatnei Latvijā ir 19 nodaļas. “Mums galvaspilsētā noteikti klājas visgrūtāk,” uzskata Mariona. “Kamēr citviet pasākumu organizēšanā pietiek sarunāt ar pašvaldību par vietējā laukuma vai kultūras nama aizņemšanu, mums, lai vienotos par kādu pasākumu, piemēram, Vērmanes dārzā, jātiek galā ar ļoti daudziem birokrātiskiem procesiem un formalitātēm, kas aizņem krietnu laiku.”

Marionu Latvijas Sarkanā krusta jaunatnē īpaši priecē iespēja sava darba rezultātu saskatīt uzreiz. “Vai tā ir lekcija skolā vai masu pasākums, vai rotaļas bērnunamā – mūsu auditorija kļūst zinošāka, priecīgāka un atvērtāka.

Man pašai ļoti patīk dziedāt un apmeklēt teātri, ikvienam iesaku izbaudīt Dziesmu svētku gaisotni. Kāds mans draugs reiz teica, ka nezinot nevienu citu cilvēku, kas tik ļoti aizrāvies ar kultūru!” smej Mariona.

Pašlaik visaktuālākais projekts Marionai ir Radošās darbnīcas, ko rīko Latvijas Sarkanā krusta jaunatnes brīvprātīgie. Tā ietvaros dalībnieki dodas uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu, lai, kopā ar bērniem zīmējot, spēlējot galda spēles vai lasot pasakas, mazajiem remdētu sajūtu, ka viņi atrodas ārstniecības iestādē.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+