Mobilā versija
Brīdinājums -2.3°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
7. septembris, 2016
Drukāt

IKEA pērn Baltijas valstīs iegādājies meža īpašumus par 65 miljoniem eiro (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pasaulē lielākais mēbeļu tirgotājs – Zviedrijas uzņēmums IKEA – 2015.gadā Baltijas valstīs iegādājies 38 000 hektāru meža par aptuveni 65 miljoniem eiro, vēsta Lietuvas biznesa laikraksts “Verslo žinios”.

Laikraksts atsaucas uz aģentūras “Bloomberg” citēto Zviedrijas specializēto izdevumu lauksaimniekiem un mežsaimniekiem ATL, kas norādījis, ka IKEA pērn Lietuvā, Latvijā, Igaunijā un Rumānijā kopumā nopircis aptuveni 72 000 hektāru meža par vismaz 1,1 miljardu Zviedrijas kronu (115 miljoniem eiro).

IKEA Lietuvas laikrakstam nav atklājis, kādu mežu platību un par kādu summu tas iegādājies un šobrīd pārvalda Lietuvā, bet Baltijas valstu statistika iegūta, atrēķinot Rumānijas rādītājus.

IKEA meitassabiedrība “IRI Investments” pērnvasar Rumānijā no privātā uzņēmuma “Greengord” iegādājās 33 600 hektārus meža, līdz ar to kļūstot par lielāko mežu īpašnieku šajā valstī. Kā vēstīja portāls “Romania Insider”, šā darījuma vērtība bija 50 miljoni eiro, un tas ļauj aprēķināt, ka Baltijas valstīs šajā laikā nopirkti meži par 65 miljoniem eiro, skaidro “Verslo žinios”.

ATL norāda, ka IKEA plāno turpināt mežu iepirkšanu, lai samazinātu atkarību no kokmateriālu cenu svārstībām.

Lietuvas Privāto mežu īpašnieku asociācijas direktors Aids Pivorjūns atzinis, ka tirgus dalībnieki par to, ka IKEA pērk mežus Lietuvā, zina tikai no nostāstiem – nekāda oficiāla paziņojuma vai meitasuzņēmuma Lietuvā nav, tādēļ šo pirkumu mērogus komentēt grūti.

Pēc viņa teiktā, Zviedrijas koncerns cenšas iegūt īpašumā mežus ne tik daudz tālab, lai samazinātu ražošanas izmaksas, bet gan tādēļ, ka tas ļauj nodrošināt stabilu izejvielu piegādi. Ilglaicīgā perspektīvā tas varētu samazināt arī izejvielu cenas.

Kā uzskata asociācijas vadītājs, tas, ka IKEA pērk mežu īpašumus Lietuvā, Latvijā un Igaunijā, “liecina par uzticēšanos Baltijas valstu mežizstrādes un kokapstrādes nozaru nākotnei un mežu speciālistu kompetencei”.

Lietuvas mēbeļu ražotājiem IKEA ir lielākais darba devējs. Pērn 4,7% no Zviedrijas koncerna pasūtījumu kopējā apjoma 856 miljonu eiro vērtībā izpildījuši Lietuvas mēbeļu un interjera ražošanas uzņēmumi. Kopš 2012.gada Lietuva atrodas IKEA piegādātāju pirmajā piecniekā pēc Ķīnas, Polijas, Itālijas un Zviedrijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Palīdzēs ātrāk izcirst!

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+