×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
27. decembris, 2016
Drukāt

“IKEA” tuvumā uzlabos ceļus

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Mēbeļu tirdzniecības veikala “IKEA” attīstītāji Latvijā saņēmuši atbalstu arī no Rīgas domes.

Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejā vakar atbalstīja sadarbības līguma slēgšanu ar SIA “Verus Praedium” par nepieciešamajiem transporta infrastruktūras pārkārtojumiem “IKEA” darbības nodrošināšanai.

Paredzēts, ka ceļu infrastruktūras būvniecība jāpabeidz līdz 2018. gada beigām, bet ne vēlāk kā līdz 2019. gada rudenim. Attīstītājs par saviem līdzekļiem pārbūvēs Juglas ielas un Biķernieku ielas rotācijas apli, savukārt pašvaldība pārbūvēs Lubānas un A. Deglava ielas rotācijas apli, ieguldot vairāk nekā 500 000 eiro. Gadījumā, ja investors veikalu neuzbūvēs, pašvaldībai ieguldītos līdzekļus kompensēs. Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Maksims Tolstojs (“Saskaņa”) sēdē norādījis, ka lielveikala attīstītāji projektā gatavi ieguldīt desmitiem miljonu eiro, kā arī vairākus miljonus eiro transporta infrastruktūras attīstīšanā. “Šāds veikals ļoti pozitīvi ietekmēs mūsu valsts ekonomiku – daudziem mēbeles vairs nebūs jāiegādājas ārzemēs, tiks nodrošinātas jaunas darba vietas iedzīvotājiem un papildu iespējas vietējiem piegādātājiem. Mums kā pašvaldībai arī ir svarīgi, lai veikala darbība neapgrūtinātu satiksmi,” sacīja M. Tolstojs.

Kā “LA” vakar vēstīja rakstā “Zviedru milzis iegūst aprises Latvijā”, veikalu “IKEA” plānots būvēt Stopiņu novadā pie Rīgas robežām. To iecerēts atvērt 2018. gada otrajā pusē. Stopiņu novada domes priekšsēdētāja vietniece Vita Paulāne pēc “Latvijas Avīzes” publikācijas vēlējās uzsvērt, ka visi domes deputāti atbalsta “IKEA” iespējamo ienākšanu Stopiņu novadā un nekādu domstarpību starp uzņēmumu un Stopiņu novada deputātiem neesot. Investoru nolūkotā viena zemesgabala (nekustamais īpašums “Biķeri” 18,48 platībā) novērtējums par 2,5 miljoniem bijusi tikai Nacionālās apvienības deputāta Alda Grundes ideja, kas neesot saņēmusi domes kopējo atbalstu. Investori par šo zemi piedāvājuši 641 tūkstoti eiro. Stopiņu novada domei ar šī zemes gabala īpašnieku, nu jau maksātnespējīgo SIA “Biķerciems” bijusi ilga tiesvedība. Tagad dome ir piekritusi izlīguma slēgšanai un zemesgabala pārdošanai par brīvu cenu investoram.

Vakardienas “LA” rakstā arī minēts, ka SIA “Verus Praedium” noslēgusi opcijas līgumu par 20 hektāru zemesgabalu iegādi no luterāņu baznīcas. Taču precizējam, ka 20 hektāri ir aptuvenā kopējā vairāku zemesgabalu platība (neskaitot jau minētos “Biķerus”), ko investors vēlas pirkt Stopiņu novadā. Luterāņu baznīca pārdod tikai 0,6 hekt­āru lielu zemesgabalu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+