Mobilā versija
+3.1°C
Lilija, Liāna
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
30. janvāris, 2014
Drukāt

Ikgadējā Latvijas mākslinieku izstāde “Rudens” 


ReklāmfotoReklāmfoto

Turpinot tradīciju, Latvijas Mākslinieku savienība jau 38. reizi rīko izstādi “Rudens”, kas šoreiz norisinās divās vietās LMS galerijā un pirmo reizi LMS radošajā mītnē “Kombināts MĀKSLA” Gaujas ielā 5. Izstādi būs iespējams apskatīt līdz 1. februārim. Šā gada apakštēma ir “Nākotne sākas šodien”, kur izstādē eksponēto darbu autori aicināti interpretēt šodienas pavedienus, lai formulētu vīziju rītdienai.

Šīs izstādes galvenie kritēriji – augsta kvalitāte. Izstādē piedalās vairāk nekā 50 autoru ar 95 darbiem, kurus izvērtējusi profesionāla žūrija. “Biedrības galvenā mēraukla ir radošums, ko rada biedri un biedrība. Izstāde ir ikgadējais indikators, kas uzrāda brīvās mākslinieciskās gribas spēju izpausties un tādējādi atbalstīt un apliecināt savu piederību biedrībai. Tā ir visplašākā nekomerciālā izstāde Latvijā, kas veidota, lai uzsvērtu radošās un mākslinieciskās daiļrades brīvību, meklējot jaunas radošās formas, kas būtu arī emocionāls rosinājums skatītājiem,” atklāj Latvijas Mākslinieku savienības prezidents Igors Dobičins.

Laikā, kad pasaule atrodas seismisku kultūras pārmaiņu vidū, arī pēdējā gada notikumi Latvijas kultūras dzīvē ietekmējuši mākslas pasaules sarosīšanos. Cilvēku dziļākās pārdomas, kaislības un vēlmes tiek izteiktas caur attēlu, skaņu, kustību – caur mākslas valodu. Māksla pārmaiņas vēlas jau šodien. Nākotne sākas šodien. “Pašlaik iezīmējas lielais mākslas lūzums, kad kļūst aktuāla komerciāli ietekmētā, mietpilsoņu un mazmājnieku māksla. Mākslinieks – radītājs jūt vēlmi runāt, bet pietrūkst spēka… Pārmaiņu laikos, mainoties videi, mākslas baudītājs pārtapa izklaides patērētājā un vērienīgais 60. – 80. gadu mākslinieks – sludinātājs – pravietis pārgāja uz “kurpnieka amatnieka” līmeni, apkalpojot nepieciešamās vajadzības, kas nosaka mērogu,” tā savas pārdomas par mākslu neslēpj I. Dobičins un piebilst, ka “šajā izstādē, kā nosacījumu uzsverot augstus kvalitātes kritērijus, autori tika aicināti interpretēt šodienas pavedienus, lai formulētu vīziju rītdienai, tādējādi uzsverot mākslinieka – pravieša domu aktivitāti”.

Izstādes organizatoru vēlme ir parādīt Latvijas mākslas kopainu, vizuālās mākslas attīstības tendences un stilistikas dažādību, kuras veidotāji ir aktīvie mākslinieki.

Izstādē ir pārstāvēta glezniecības, tēlniecības, fotomākslas, instalācijas un citi mākslas veidi.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+